NAJBOLJI STRIJELAC Mbappe s dva gola odveo PSG u polufinale LP i okršaj s Borussijom Dortmund

07 Kylian MBAPPE (psg) during the UEFA Champions League Quarter-finals match between Barcelona and Paris at Estadi Olimpic Lluis Companys on April 16, 2024 in Barcelona, Spain.,Image: 865407400, License: Rights-managed, Restrictions: *** World Rights Except Belgium and France *** BELOUT FRAOUT, Model Release: no, Credit line: Icon Sport / ddp USA / Profimedia

Icon Sport / ddp USA / Profimedia

Nogometaši Paris Saint-Germaina i Borussije Dortmund izborili su plasman u polufinale Lige prvaka nakon što su u fantastičnim uzvratnim susretima četvrtfinala pobijedili Barcelonu sa 4-1 i Atletico Madrid sa 4-2 te tako nadoknadili poraze 2-3 i 1-2 iz prve utakmice.

Sjajna večer Lige prvaka je iza nas, u dvije utakmice postignuto je čak 11 golova, a na koncu su slavili PSG i Borussija, dok su španjolski velikani Barcelona i Atletico Madrid zaključili svoj europski put.

PSG je u prvom susretu kod kuće izgubio sa 2-3, no u uzvratu u Španjolskoj je porazio Barcu sa 4-1 te ukupnim rezultatom 6-4 izborio polufinale. U drugom susretu Borussija je u Dortmundu porazila Atletico Madrid sa 4-2 nadoknadivši 1-2 poraz iz prve utakmice.

Parižani su posljednji put igrali u polufinalu 2021. dok će Borussiji to biti prvo polufinale nakon 2013.

VELIKE RIJEČI Zvijezda Cityja najavljivala Real pa nahvalila Modrića: ‘Služi kao primjer djeci’

Golove za pobjedu pariškog sastava zabili su Ousmane Dembele (39), Vitinha (54) i Kylian Mbappe (89, 61-11m), dok je za Barcu strijelac bio Raphina (12). Dodajmo kako je domaćin od 29. minute igrao bez isključenog Ronalda Arauja, a u 56. minuti na tribine je morao i trenber Xavi Hernandez.

Nakon što je na Parku prinčeva slavila sa 3-2, Barcelona je uzvrat na Monjuicu otvorila ranim vodstvom u 12. minuti. Sjajno je po krilu prošao 16-godišnji Lamine Yamal ubacivši u sredinu gdje je najbolje reagirao Raphinha skrenuvši loptu u mrežu. Bio je to njegov već treći gol u četvrtfinalu nakon što je dva zabio u prvom susretu u Parizu.

Osam minuta kasnije Barca je mogla i povećati prednost, no Robert Lewandowski je sa 14, 15 metara pucao preko gola. U 28. minuti sjajnu priliku imali su gosti, pucao je Kylana Mbappe, no Marc-Andre ter Stegen je sjajno reagirao.

Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 29. minuti. Bradley Barcola je pobjegao Arauju, ovaj ga je srušio na samom rubu kaznenog prostora, a rumunjski sudac Istvan Kovacs nije imao milosti, pokazao je braniču španjolskog sastava crveni karton.

POČASNI GRAĐANIN Leverkusen spreman na presedan zbog Xabi Alonsa: Ovo nitko do sada nije dobio

PSG nije iskoristio slobodan udarac, no deset minuta kasnije gosti su izjednačili. Barcola je prošao po lijevoj strani, oštro je ubacio, a Dembele na drugoj vratnici zabio za 1-1.

Gosti su okrenuli rezultat u 54. minuti lijepim golom Vitinhe sa 20 metara, a tri minute kasnije umalo je Barca izjednačila. Gundogan je promašio veliku šansu, pogodivši vratnicu. Parižani su u 61. minuti načinili još jedan veliki korak prema polufinalu. Joao Cancelo je u kaznenom prostoru oborio Dembelea, a Mbappe sigurno pogodio s bijele točke za 3-1.

Katalonski sastav se mogao vratiti u život u 72. minuti, no Lewandowski nije bio precizan. Raphina je u 88. minuti opasno zaprijetio direktno iz kornera, no točku na “i” gosti su stavili minutu kasnije kada je Mbappe zabio za 4-1 nakon brze pariške kontre.

PSG će u polufinalu igrati protiv Borussije Dormtund koja je sa 4-2 porazila Atletico Madrid nadoknadivši 1-2 poraz iz prve utakmice.