ŠEST GOLOVA Sjajna utakmica u Dortmundu, Borussia srušila Atletico i prošla u polufinale

Jubel 4:2 Marcel Sabitzer Borussia Dortmund, re. 16.04.2024, Fussball Champions League, Saison 2023/2024, Viertelfinale Rückspiel, Borussia Dortmund - Atletico Madrid Dortmund Signal Iduna Park Nordrhein Westfalen Deutschland *** Jubel 4 2 Marcel Sabitzer Borussia Dortmund , re 16 04 2024, Football Champions League, Season 2023 2024, Quarter-final second leg, Borussia Dortmund Atletico Madrid Dortmund Signal Iduna Park Nordrhein Westfalen Germany Team2

Guliver Images

Borussia Dortmund je u fantastičnoj utakmici na svom Signal Iduna Parku s 4-2 pobijedila Atletico Madrid i s ukupnih 5-4 prošla u polufinale Lige prvaka gdje će igrati protiv PSG-a. Bila je to utakmica s ukupno tri preokreta, na poluvremenu Dortmund je poništio prednost Španjolaca iz prve utakmice i imao prolaz, nakon 70 minuta Atletico je bio u rezultatskoj prednosti, da bi na kraju među zadnja četiri u LP ipak prošla Borussia.

Utakmica je praktički otvorena s dvije ogromne prilike za gol, po jednoj na svakoj strani: prvo je Karim Adeyemi u 3. minuti u napadu koji bi se mogao nazvati polu-kontrom s lijeve strane sjajno u sredini našao Manuela Sabitzera čiji je šut s pet-šest metara od gola nekako uspio blokirati Cesar Azpilicueta da bi minutu kasnije Alvaro Morata u kontri sam izašao pred vratara Kobela ali onda u pokušaju loba promašio cijeli gol.

U nastavku je Dortmund nastavio pritiskati, omjer posjeda je sredinom drugog dijela bio 64-36 a onda je u šest minuta njemačka momčad, na gotovo identičan način, došla do dva gola. Prvo je u 34. minuti Mats Hummels fenomenalno vanjskim dijelom stopala na lijevoj strani našao Juliena Brandta koji je zabio pored Axela Witsela i Jana Oblaka koji je uspio tek malo zakačiti loptu da bi u 39. Ian Maatsen, 22-godišnji bek na posudbi iz Chelsea ušao s lijeve strane u 16 metara i drugi puta zatresao Oblakovu mrežu.

Atletico je na drugo poluvrijeme izašao s tri izmjene i napadačkim stavom a do prvog gola došao je sretno, Hummels je u 49. minuti jednu laganu loptu koja je išla Kobelu u ruke, u pokušaju bloka, skrenuo u svoju mrežu. Španjolska se momčad nakon toga digla, Angel Correa koji je ušao umjesto Morate je imao jednu veliku šansu a onda u 64. minuti i zabio za 2-2 nakon što mu se lopta dva puta odbila na šut, prvi je pokušaj vratar Dortmunda obranio, drugi nije.

Novi veliki preokret došao je u tri minute, od 71. do 74. Prvo je Sabitzer s lijeve strane ubacio visoku loptu a Niclas Fullkrug sa ruba peterca zakucao glavom za 3-2 a onda je sjajni Sabitzer lijevom nogom sa nekih 16 metara zabio u suprotni, lijevi kup Oblakovog gola za konačnih 4-2.