Japan slavio i protiv Turske. Sve je veći pritisak na Stefana Kuntza

05.12.2022., stadion Al Janoub, Al Wakrah, Katar - FIFA Svjetsko prvenstvo, osmina finala, Japan - Hrvatska.  Photo: Goran Stanzl/PIXSELL

Goran Stanzl/PIXSELL

U prijateljskom susretu igranom u belgijskom Genku, nogometna reprezentacija Japana je sa 4-2 pobijedila Tursku koja je u kvalifikacijama za EURO 2024. u istoj skupini s Hrvatskom.

Nakon što je Japan prije nekoliko dana u Wolfsburgu deklasirao Njemačku sa 4-1, sada su odabranici izbornika Hajimea Moriyasa u Genku pobijedili Tursku sa 4-2.

Posebno impresivni su Japanci bili u prvom poluvremenu u kojem su nakon nešto više od pola sata vodili sa 3-0. Atsuki Ito je u 16. minuti zabio za 1-0, da bi Keito Nakamura golovima u 28. i 36. minuti doveo Japan do uvjerljivih 3-0.

Ozan Kabak je u 44. smanjio na 3-1, a Bergut Yildrim je u 61. minuti zabio i drugi gol za tursku vrstu. Konačnih 4-2 postavio je Ito svojim drugim golom na utakmici u 78. minuti iz kaznenog udarca.

Nakon što je Japan uvjerljivo pobijedio Njemačku, izbornik “Elfa” Hansi Flick je dobio otkaz, a sve se glasnije traži i ostavka turskog izbornika, Nijemca Stefana Kuntza.

Dio turskih medija i navijača već duže vrijeme otvoreno poziva na Kuntzovu smjenu. Zanimljivo, nakon što je Flick dobio otkaz, Kuntzovo se ime počelo spominjati kao jedan od mogućih kandidata za klupu njemačke vrste.

“Dakle, nisam tako loš trener,” kazao je Kuntz turskim medijima uoči utakmice s Japanom. “Znam što radim, plasirat ćemo se na EURO,” dodao je.

Turska se trenutačno nalazi na drugom mjestu skupine D u kvalifikacijama za EURO 2024. sa 10 bodova, koliko ima i vodeća Hrvatska. Međutim, “Vatreni” imaju bolju razliku pogodaka, te utakmicu manje. Slijede Armenija i Wales sa po sedam bodova.