Japan ‘razbio’ Nijemce u prijateljskom susretu. Völler: “U šoku sam, sramota!”

epa10851276 Germany's Florian Wirtz (L) in action against Japan's Hidemasa Morita during the friendly soccer match between Germany and Japan in Wolfsburg, Germany, 09 September 2023.  EPA/FILIP SINGER

EPA/FILIP SINGER

Novi udarac primila je njemačka nogometna reprezentacija, u prijateljskom ogledu u Wolfsburgu, Japan je s uvjerljivih 4-1 slavio protiv Nijemaca.

Ove dvije reprezentacije su igrale međusobno u skupini na posljednjem Svjetskom prvenstvu te je i tada slavio Japan, bilo je 2-1. Ovaj put u Wolfsburgu Japanci su bili još uvjerljiviji.

U 11. minuti Japan je poveo golom Ita, ali je samo osam minuta kasnije Sane izjednačio na 1-1. No, to je bilo to od Njemačke. Do kraja se domaća mreža zatresla još tri puta, a golove su dali Ueda u 22., Asano u 90. te Tanaka u 92. minuti.

Novi poraz komentirao je sportski direktor ‘Elfa’ Rudi Völler (63). “U šoku sam. Atmosfera je bila sjajna, a publika na našoj strani od početka. Ovakav poraz boli, on je zaslužen, ali ovo je bila sramota”, rekao je Völler.

Na pitanje o mogućih smjeni izbornika Hansija Flicka odgovorio je: “Moramo se prvo sabrati. Pred nama je trening u nedjelju, a onda utakmica protiv Francuske. Nakon toga ćemo analizirati što se dogodilo i razmisliti što ćemo napraviti. Vidjet ćemo…”