Italija: Gol Mandžukića za pobjedu Juventusa u Milanu

epa05214935 Turin's Mario Mandzukic beforethe UEFA Champions League Round of 16 second leg match between Bayern Munich and Juventus Turin, in Munich, Germany, 16 March 2016.  EPA/ANDRERAS GEBERT

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Mario Mandžukić bio je strijelac za Juventus koji je u susretu 32. kola Serie A kao gost svladao Milan sa 2-1 (1-1), a tom pobjedom torinski “crno-biijeli” odvojili su se na devet bodova prednosti uz utakmicu više u odnosu na drugi Napoli.

Mandžukić je pogodio za 1-1 u 27. minuti preciznim udarcem sa 15-ak metara nakon odličnog dvostrukog progravanja s Moratom. Prethodno je Milan poveo golom Alexa (18), da bi u drugom poluvremenu pobjedu Juventusu osigurao Pogba (65).

Mandžukić je odigrao čitavu utakmicu za Juventus koji sada ima 76 bodova, dok je Milan ostao šesti sa 49 bodova.

Ivan Perišić bio je asistent Mauru Icardiju za jedini pogodak u prvoj utakmici 32. kola Serie A kojim je milanski Inter kao gost svladao Frosinone sa 1-0 (0-0). Perišić je u 74. minuti uputio odličan centaršut s lijevog krila koji je Icardi preciznim udarcem glavom pretvorio u pobjednički pogodak.

Perišić je odigrao čitavu utakmicu za Inter, baš kao i Marcelo Brozović, a milanski “crno-plavi” su s ova tri boda skočili na četvrto mjesto ljestvice sa 58 bodova, dva više uz utakmicu više od pete Fiorentine. Frosinone je, pak, ostao u zoni ispadanja, na 19. mjestu sa 27 bodova, jednim manje od 17. Carpija i 18. Palerma, a pet više od posljednje Verone.

Šime Vrsaljko odigrao je svih 90 minuta u 0-1 domaćem, porazu Sassuola od Genoe. Sassuolo je tako ostao sedmi sa 48 bodova, dok je Genoa 10. sa 40 bodova.

U posljednjem dvoboju u subotu Chievo je na svom terenu svladao Carpi sa 1-0.