Island – Norveška 2-3

epa06781525 Norway's Alexander Sorloth (L) and Iceland's Birkir Bjarnason (R) fight for the ball during an international friendly soccer match between Iceland and Norway at the Laugardalsvollur national stadium in Reykjavik, Iceland, 02 June 2018.  EPA/HANNA ANDRESDOTTIR

Nogometaši Islanda poraženi su na domaćem terenu u Reykjaviku od Norveške sa 3-2 (1-1) u pripremnoj utakmici za Svjetsko prvenstvo u Rusiji, na kojem su Islanđani u skupini s reprezentacijom Hrvatske.

Pogotke za Island postigli su Alfred Finnbogason u 30. minuti iz kaznenog udarca i Gylfi Sigurdsson u 70. minuti. Strijelci za Norvešku bili su Bjorn Johnsen (15), Joshua King (80) i Alexander Sorloth (85).

Islandski izbornik Heimir Hallgrimsson je svoju momčad postavio u formaciju 4-4-2, a utakmicu su započeli: Schram – Saevarsson, Arnason, R. Sigurdsson, Magnusson – J. Gudmundsson, Bjarnason, Hallfredsson, Gislason – Bodvarsson, Finnbogason.

U drugom poluvremenu Hallgrimsson je napravio šest zamjena igrača, a priliku su dobili: A. Gudmundsson, G. Sigurdsson, Sigurdarson, Skulason, Fridjonsson i Ingason.

Island će do početka Svjetskog prvenstva odigrati još jednu pripremnu utakmicu, također u Reykjaviku, gdje će 7. lipnja ugostiti Ganu.

Islanđani nastup na SP-u u Rusiji otvaraju 16. lipnja dvobojem sa Argentinom u Moskvi, a protiv Hrvatske će zaključiti grupnu fazu natjecanja 26. lipnja u Rostovu na Donu.