Inter se plasirao u polufinale Lige prvaka, Musa izjednačio

epa10103175 Benfica player Goncalo Ramos (C) celebrates with his team mates after scoring his third goal during the UEFA Champions League qualifying match between SL Benfica and FC Midtjylland held at Luz stadium in Lisbon, Portugal, 02 August 2022.  EPA/MIGUEL A. LOPES

Nogometaši Intera plasirali su se u polufinale Lige prvaka nakon što su u uzvratu u Milanu odigrali s Benficom 3-3, uz pogodak Petra Muse.

U prvom dvoboju u Lisabonu, Talijani su slavili s 2-0.

Za Inter su zabili Nicolo Barella (14), Lautaro Martinez (65) i Joaquin Correa (68), a za Benficu Fredrik Aursnes (38), Antonio Silva (86) i hrvatski reprezentativac Petar Musa (90+5). Inter će u polufinalu igrati s gradskim rivalom Milanom, koji je u utorak izbacio Napoli.

Marcelo Brozović je odigrao cijeli susret za Inter, a Petar Musa je za Benficu odigrao od 80. minute.

Slavni Inter, trostruki europski prvak, prošao je prvi put nakon 2010. godine među četiri najbolja europska kluba, izbacivši Benficu s ukupnih 5-3, a uzvrat u Milanu bio je atraktivan s čak šest golova.

Talijani su bolje otvorili susret i poveli u 14. minuti. Lautaro Martinez je proigrao Barellu, a veznjak Intera se iskosa s desne strane okrenuo na lijevu nogu, te neobranjivo pogodio same rašlje.

Taj gol je šokirao Portugalce koji su prvi puta golu Intera zaprijetili u 31. minuti, kada je udarac Grimaldija obranio vratar Onana. I kada se činilo da Inter kontrolira dvoboj, u 38. minuti Benfica je došla do neočekivanog poravnanja. S desne strane je ubacio Rafa Silva, a na loptu je naletio iz drugog plana Norvežanin Aursnes i glavom je zakucao u mrežu, podgrijavši nadu Benfice, iako je Inter bio posve u kontroli.

Ipak, nada lisabonske momčadi je nestala u 65. minuti kada je Martinez pogodio za 2-1. Dimarco je ubacio s lijeve strane, a Argentinac je u petercu najbrži i znalački pogađa mrežu. U 76. minuti Lautara je zamijenio sunarodnjak Correa, koji je samo dvije minute kasnije zabio za 3-1. Correa je, poput Barelle u prvom dijelu, zabio od vratnice u suprotni kut.

Interovi navijači su zborno počeli pjevanje “Oh mia bela Madunina”, neslužbene himne Milana, u čast plasmana Intera u polufinale i okršaja s gradskim rivalom Milanom.

U 83. minuti Neres je pogodio vratnicu, a tri minute kasnije Antonio Silva je smanjio na 3-2 nakon što je glavom pospremio loptu u mrežu nakon ubačaja Grimaldija. U zadnjim trenucima dvoboja Musa je uspio izjednačiti. Petar je bio najbrži na odbijenoj lopti i došao je do svog drugog gola u Ligi prvaka nakon što je u grupnoj fazi zabio Maccabiju.

INTER – BENFICA 3-3

Strijelci: 1-0 Barella (14), 1-1 Aursnes (38), 2-1 L. Martinez (65), 3-1 Correa (78), 3-2 Silva (86), 3-3 Musa (90+5)