Ibrahimović donio pobjedu Milanu nakon ubačaja Rebića

epa08790478 Udinese's Rodrigo De Paul (L) and Milan’s Franck Kessie in action during the Italian Serie A soccer match Udinese Calcio vs AC Milan at the Friuli - Dacia Arena stadium in Udine, Italy, 01 November 2020.  EPA/GABRIELE MENIS

EPA/GABRIELE MENIS

Nogometaši AC Milana upisali su novu pobjedu u talijanskom prvenstvu nakon što su u nedjelju u 6. kolu u gostima dobili Udinese sa 2-1. Milan je na vrhu tablice sa pet pobjeda i jednim remijem.

Bila je to utakmica u kojoj je ponovno briljirao Zlatan Ibrahimović, a nakon više od mjesec dana pauze zbog ozljede lakta na teren se vratio hrvatski reprezentativni napadač Ante Rebić, koji je ušao u igru u 71. minuti.

Milan je poveo u 18. minuti, a pogodak je namjestio Zlatan Ibrahimović. On je odlično uštopao dugački pas upućen u 16-erac i potom je dao povratnu loptu za Francka Kessiéja, koji trese mrežu. Domaćini su izjednačili iz penala, kojeg je 48. minuti realizirao Rodrigo De Paul.

No, u 83. minuti ponovno na scenu stupa Ibrahimović. Rebić je oštro ubacio u peterac protivnika, loptu je neuspješno pokušao izbaciti branič Udinesea Sebastian De Maio, ali ona je otišla okomito i Ibrahimović je u padu preko glave zatresao mrežu. Za čistunce to ne bi bile “škarice”, ali je svakako bio akrobatski izveden udarac.

Dan ranije nogometaši Intera su na svom terenu u sudačkoj nadoknadi izvukli remi 2-2 protiv Parme, a oba gola za “nerazzurre” postigli su hrvatski reprezentativci Ivan Perišić i Marcelo Brozović.

U nedjelju se još sastaju Spezia – Juventus, Torino – Lazio, AS Roma – Fiorentina, Napoli – Sassuolo, te Sampdoria – Genoa.