Hrvatske rukometašice u Cazinu do uvjerljive pobjede nad BiH

11.10.2023., Skolska sportska dvorana "Mladost", Karlovac - Kvalifikacije za EHF Europsko rukometno prvenstvo za zene, skupina 1, 01. kolo, Hrvatska- Grcka. Nikolina Zadravec Photo: Kristina Stedul Fabac/PIXSELL

Kristina Stedul Fabac/PIXSELL

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija ostvarila je i drugu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2024. svladavši u subotu u Cazinu reprezentaciju Bosne i Hercegovine s uvjerljivih 31-17 (12-6).

Razlika u kvaliteti između ove dvije ekipe bila je vidljiva od otvaranja utakmice u kojem su izabranice Nenada Šoštarića povele sa 7-1 u 13. minuti. Domaće rukometašice su do kraja prvog poluvremena uspjele ostati na šest golova zaostatka.

No, u drugom poluvremenu bosansko-hercegovačke reprezentativke nisu mogle pratiti ritam hrvatskih rukometašica koje su kontinuirano povećavale prednost do konačnih +14 (31-17), iako je izbornik Šoštarić ravnomjerno rasporedio minutažu na veći broj igračica.

Tako su sa po pet pogodaka najefikasnije u hrvatskoj reprezentaciji bile Nikolina Zadravec i Dejana Milosavljević. Četiri gola postigla je Andrea Šimara, a po tri Stela Posavec i Katarina Pavlović.

Za domaću reprezentaciju su po četiri pogotka postigle Ana Vrančić i Armina Isić.

Nakon dva kola Hrvatska i Rumunjska imaju po četiri boda, dok su bez bodova Grčka te Bosna i Hercegovina.

Sljedeći kvalifikacijski ciklus od dvije utakmice na rasporedu je krajem veljače i početkom ožujka sljedeće godine, kad će hrvatske rukometašice igrati dva dvoboja protiv Rumunjki, koji će odlučivati o prvom mjestu u skupini. Prvo će gostovati u Rumunjskoj 28. veljače, a uzvrat u Hrvatskoj je na rasporedu 2. ožujka.