Hajduk s dva gola na početku utakmice do tri boda protiv Rudeša! Livaja strijelac i asistent

20.08.2023., stadion Kranjceviceva, Zagreb - SuperSport HNL, 05. kolo, NK Rudes - HNK Hajduk. Marko Livaja, Miguel Ferreira Campos Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Luka Stanzl / Pixsell

Hajduk je nastavio s maksimalnim učinkom u novoj prvenstvenoj sezoni. Bili su u sklopu 5. kola SuperSport HNL-a pred 4.050 gledatelja u Kranjčevićevoj bili bolji od Rudeša rezultatom 0:2 (0:2). Golove vrijedne tri boda gosti su zabili u prvih 15 minuta kada je prvo poentirao Livaja, a potom je isti igrač asistirao za pogodak Melnjaka.

Izabranici Ivana Leke će do pete pobjede na startu prvenstva pokušati doći sljedećeg vikenda kada gostuju kod Varaždina. U posljednjih pak 11 prvenstvenih utakmica njegova momčad je zabilježila devet pobjeda i dva remija iz gol razliku 20:1.

S druge strane Rudeš je u pet kola upisao isto toliko poraza, a novu priliku za upisat se na bodovnu listu imat će u srazu s Istrom 1961.

Zbog tehničkih problema na stadionu u Kranjčevićevoj početak utakmice je kasnio deset minuta pa se s centra krenulo u 19 sati.

Već u 4. minuti Hajduk je došao u vodstvo. Dolček je probio po desnoj strani nakon čega je uposlio Livaju, a on se u okretu oslobodio Camposa te je sa šest metara poslao loptu pokraj Kralja. Bio je to njegov četvrti gol u aktualnoj sezoni.

Rudeš je prvi udarac uputio u 11. minuti kada je s dvadesetak metara pucao Latković za laku obranu Lučića.

Dvije minute kasnije Livaja je u priliku izbacio Sahitija koji je pucao sa šest metara iskosa, no golman Kralj je bio na visini zadatka.

Gosti su vodstvo povećali u 15. minuti kada je Livaja idealno uposlio Melnjaka koji je pravovremeno utrčao te je sa šest metara matirao Kralja. Lijevom bočnom Bilih bio je to prvi prvenstvei pogodak u aktualnoj sezoni.

Domaćin je šansu imao u 20. minuti kada se nakon ubačaja iz slobodnog udarca lopta odbija do Ljubanovića, a njegov pokušaj s desetak metara je uspio blokirati Diallo.

Opasna situacija pred golom Hajduka dogodila se i četiri minute kasnije kada je centaršut Šare s desne strane išao u okvir gola tako da je Lučić morao odbiti loptu.

U posljednjoj minuti prvog dijela Latković se izborio za udarac s osam metara iskosa koji od bloka Dialla ide u vanjski dio mreže.

Sudačka nadoknada je ponudila udarac glavom Bašića nakon ubačaja iz kuta kojeg sigurno brani Lučić, a nedugo potom i Kralj je zaustavio pokušaj Odjidje s dvadesetak metara.

Nakon ubačaja iz kornera u 55. minuti Rudeš je zaprijetio preko Matića koji je s desetak metara pucao pored gola. Pet minuta kasnije Campos je povukao kontru u kojoj je uposlio Ljubanovića, a on je s desetak metara iskosa pucao pored gola.

Pritisak domaćih se nastavio i u 63. kada je Tomečak s lijeve strane ubacio za Lazarova, a njegov udarac glavom s desetak metara brani Lučić. Tomečak je u 70. prošao pored Dialla na desnoj strani, no njegov ubačaj na prvu stativu nije uspio iskoristiti Tomečak.

U 74. minuti je sa skoro trideset metara pucao Srbljinović, a lopta je od bloka otišla pored stative. Uslijedila je kombinacija iz kornera nakon kojeg je Latković ubacio za Bašića, a on je vratio loptu do Ljubanovića koji s pet metara glavom puca u Lučića.

Lijepo su u 77. minuti kombinirali igrači Hajduka te je na koncu Benrahou u veliku šansu grnuo Dolčeka, no on iz blizine nije uspio svladati Kralja.

Rešetar je dobro pucao u 86. minuti s dvadesetak metara, a Lučić je odbio loptu preko grede. Isti igrač je u akciji i minutu kasnije kada je njegov pokušaj iz šesnaesterca u posljednji trenutak blokirao Melnjak.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Kalik je ostavio loptu za Mlakara koji je pucao s dvadesetak metara, a lopta je otišla pored suprotne stative. Bilo je to posljednje uzbuđenje na utakmici.

Kolo se nastavlja večeras kada se sastaju Osijek – Gorica i Rijeka – Lokomotiva.