Hajduk objavio cjelovite snimke iz VAR sobe: ‘Neka se očituju Kustić i Marić!’

24.10.2023. Split - Mislav Karoglan predstavljen je kao novi trener Hajduka  Photo: Ivana Ivanovic/PIXSELL

Ivana Ivanovic/PIXSELL

Hajduk je u utorak u izvanrednim vijestima na svojoj platformi Hajduk Digital TV objavio cjelovite snimke komunikacije VAR sobe i glavnog suca utakmice u Varaždinu (1:1). Također, uputili su dopis predsjedniku Hrvatskog nogometnog saveza Marijanu Kustiću u svojstvu predsjednika HNS-a i šefu Komisije nogometnih sudaca Bruni Mariću.

Vijesti možete pogledati OVDJE.

Hajduk je od Marića zatražio odgovore zašto je Varaždinu priznat gol za 1:0, zašto je poništen gol Marka Livaje i zašto nije dosuđen penal za splitski klub nakon igranja rukom domaćeg igrača.

“Poštovani g. Marić,

u javnosti su dana 27. veljače 2204. puštene snimke iz kojih je razvidno da VAR soba na utakmici 24. kola SUperSport HNL Varaždin – Hajduk, koja se odigrala na stadionu Varteks, nije mogla utvrditi da se igrač HNK Hajduk Filip Uremović u 78. minuti nalazio u zaleđu, a što navode i sami VAR suci u svojoj komunikaciji na temelju dostupnih snimki.

Slijedom navedenog, molimo za žurno pojašnjenja na temelju čega je promijenjena odluka glavnog suca utakmice Frana Jovića kojom je poništen već priznati gol Marka Livaje za vodstvo HNK Hajduk.

Molimo također žurno pojašnjenje za situaciju kod postignutog pogotka NK Varaždin u 40. minuti susreta te situaciju iz 61. minute u kojoj je vidljivo da igrač Varaždina u duelu s igračem HNK Hajduk Rokasom Pukštasom dotiče loptu rukom.

S obzirom na to da je u javnost puštena komunikacija sve tri sporne situacije, molimo što hitnije Vaše očitovanje kao predsjednika Komisije nogometnih sudaca HNS-a”, napisali su iz Hajduka.

Nakon toga su izvijestili Kustića da su zatražili Marićevo očitovanje:

“Poštovani g. Kustić, u javnosti su dana 27. veljače 2024. puštene snimke komunikacije sudaca iz VAR sobe s utakmice 24. kola SuperSport HNL Varaždin – Hajduk. Primite na znanje da smo zatražili službeno očitovanje predsjednika Komisije nogometnih sudaca HNS-a g. Bruna Marića te od Vas očekujemo s obzirom na nejedinstvenost Komisije u prethodnim kolima i očigledne nepravilnosti koje mogu utjecati na regularnost natjecanja, da poduzmete radnje koje su u Vašoj ovlasti kao predsjednika Hrvatskog nogometnog saveza.”

Podsjetimo, Hajduk je u 24. kolu SuperSport HNL-a odigrao 1:1 s Varaždinom, a nakon utakmice navijači splitskog kluba bili su bijesni na suca Frana Jovića i njegove kolege iz VAR sobe, Antu Čuljka i Antu Marića. Hajdukovci smatraju da su oštećeni u nekoliko situacija – da je golu Varaždina prethodio prekršaj na Marku Livaji, da im nije dosuđen penal zbog igranja rukom te da je neopravdano poništen gol Livaje za 2:1 zbog zaleđa.

Tijekom dana u javnost procurile snimke iz VAR sobe. Prvo je javnosti postala dostupna snimka iz VAR sobe na kojoj se čuje komunikacija između Jovića i Čuljka kod poništenog gola. Dosuđeno je zaleđe Filipa Uremovića. Nakon te snimke iz VAR sobe, u javnost su izašle još dvije snimke vezane uz pogodak Varaždina.

MUKE PO VARU Procurile snimke iz Varaždina: “Odite u ku*ac svi zajedno”