Gorica rutinski prošla u četvrtfinale Kupa

01.11.2023. Velika Gorica - 1/8 finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa, HNK Gorica - NK Radnik Krizevci. Photo: Josip Regovic/PIXSELL

Josip Regovic/PIXSELL

Vrlo jednostavno su četvrtfinale Hrvatskog kupa izborili nogometaši Gorice, svladali su u osmini finala na domaćem terenu Radnik iz Križevaca s 4-0 (0-0).

Suparnika iz trećeligaškog okruženja Velikogoričani su slomili u drugom poluvremenu kada su zabili sve pogotke. Prva dva su bili autogolovi, Sandi Kovač je svoju mrežu pogodio u 51., a Tomislav Grdenić u 56. minuti. Potom su uvjerljivu pobjedu Gorice potvrdili Josip Mitrović i Ante Matej Jurić golovima u 65. i 88. minuti.

Trećeligaš iz Križevaca vrlo dobro je odigrao prvo poluvrijeme. Parirao je u svemu Gorici, teško se mogla primijetiti razlika tko nastupa u HNL-u, a tko u trećeligaškom okruženju. Uz to, Radnik je čak imao dvije dobre šanse koje na kraju nisu okrunjene pogotkom.

Gorica je put prema slavlju popločala početkom drugog poluvremena, a pritom su veliku pomoć dobili od suparničkih igrača. U 51. minuti je Mitrović poslao ubačaj u gostujući šesnaesterac, a loptu je glavom u svoju mrežu poslao Kovač. Samo pet minuta kasnije dogodio se novi autogol. Pucao je Krizmanić, a lopta se od Grdenića odšuljala u gostujuću mrežu.

Nakon dva autogola potpuno je palo samopouzdanje gostujućih igrača, a Gorica je postigla nova dva gola za siguran prolaz među osam najboljih. Strijelci su bili Mitrović u 65. i Jurić u 88. minuti za konačnih 4-0.

Ranije tijekom srijede Dinamo je također jednostavno preskočio svoju prepreku u osmini finala, svladao je u gostima Oriolik 8-0, a tri pogotka na tom susretu dao je Josip Drmić, Po pogodak su za Dinamo upisali Halilović, Bernauer, Marin, Emreli i Kulenović.

Ostali parovi osmine finala Kupa su: Vukovar 1991 – Lokomotiva (29. studenoga), Varaždin – Istra 1961 (5. prosinca) i Cibalia – Rijeka (5. prosinca).

Hrvatski kup, osmina finala:

Gorica – Radnik Križevci 4-0 (Kovač 51-ag, Grdenić 56-ag, Mitrović 65, Jurić 88)

Oriolik – Dinamo 0-8 (Halilović 25, Drmić 28-11m, 40-11m, 42, Bernauer 45+2, Marin 54, Emreli 77, Kulenović 82)