Dinamo preko Oriolika lako u četvrtfinale Hrvatskog kupa, hat-trick Drmića

01.11.2023., stadion Oriolik, Oriovac - SuperSport Hrvatski nogometni kup, osmina finala, NK Oriolik - GNK Dinamo.  Photo: Luka stanzl/PIXSELL

Luka stanzl/PIXSELL

Dinamo se u četvrtak plasirao u četvrtfinale SuperSport Kupa nakon što je u gostima svladao Oriolik s visokih 8-0.

Dinamo je poveo u 25. minuti nakon što je Stjepan Stubičan pogodio vlastiti gol.

Dvije minute kasnije dosuđen je penal za Dinamo nakon što je u kaznenom prostoru srušen Vrbančić. S bijele točke je precizan bio Josip Drmić. Deset minuta kasnije opet je dosuđen penal za Dinamo nakon što je Kanek srušen u šesnaestercu i opet je realizator bio Drmić. Stubičan je zbog prekršaja kažnjen crvenim kartonom, a  Oriolik je ostao s deset igrača.

U 42. minuti Drmić zabija svoj treći gol na utakmici nakon dodavanja Kaneka i Dinamo vodi 4-0. U sudačkoj nadoknadi na kraju prvog poluvremena Maxime Bernauer je glavom pogodio za 5-0.

Golijada Dinama nastavila se i u drugom poluvremenu, najprije je u 54. minuti za 6-0 zabio Antonio Marin pa u 77. Mahir Emreli za 7-0, a u 82. minuti Sandro Kulenović za 8-0.

Jučer su plasman u četvrtfinale Kupa ostvarili Hajduk, Rudeš i Osijek. Danas još igraju Gorica i Radnik Križevci (16.30 sati). Ostali parovi su: Vukovar 1991 – Lokomotiva (29. studenoga), Varaždin – Istra 1961 (5. prosinca) i Cibalia – Rijeka (5. prosinca).

Hrvatski kup, osmina finala:

Oriolik – Dinamo 0-8 (25′ Stubičan (ag), 28′-11m, 40′-11m, 42′ Drmić, 45’+2′ Bernauer, 54′ Marin, 77′ Emreli, 82′ Kulenović)