Rudeš i Hajduk prvi četvrtfinalisti kupa

31.10.2023., stadion Jadranovo, Ploce - SuperSport Hrvatski nogometni kup, osmina finala, NK Jadran Luka Ploce - HNK Hajduk. Photo: Zvonimir Barisin/PIXSELL

Zvonimir Barisin / Pixsell

Hajduk i Rudeš su prvi četvrtfinalisti SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Bili su pred 3.300 gledatelja na rasprodanom Jadranovu bili bolji od trećeligaša Jadrana Luke Ploče rezultatom 0:2 (0:0).

Prvi pogodak na susretu pao je u 72. minuti kada je poslije ubačaja Pukštasa vlastitu mrežu zatresao David Martić, a sudačkoj nadoknadi je poslije asistencije Moufija, pogodivši malu mrežu s desetak metara iskosa, konačni rezultat postavio Emir Sahiti. Izabranici Mislava Karoglana su tako došli do 12. uzastopne pobjede u ovom natjecanju kojeg su i osvojili u posljednje dvije sezone.

Momčad koju vodi Mišo Krističević je pružila dobar otpor favoriziranom gostu, a obranama se posebno istaknuo mladi vratar Oliver Kalac. Na golu Hajduka smo pak ponovno vidjeli kapetana Lovru Kalinića kojem je to bio prvi nastup od listopada prošle godine i oporavka od teške ozljede koljena.

Rudeš je plasman među osam najboljih izborio preko Slaven Belupa slavivši na domaćem terenu rezultatom 3:1 (1:1). U prvom poluvremenu su se u strijelce upisali Pešić za domaćina i Cascini za goste da bi u drugom poluvremenu trijumf momčadi Tonija Golema donijeli Pavković i Srbljinović. Posebno je atraktivan bio posljednji gol u kojem je veznjak domaćih sa svoje polovice travnjaka svladao Čovića.

Danas nas još očekuje sraz Karlovca 1919 i Osijeka dok sutra igraju Oriolik i Dinamo te Gorica i Radnik Križevci. Preostali susreti osmine finala igrat će se za mjesec dana.

Gorica – Radnik Križevci 1.11. 16:30h

Utakmice četvrtfinala se igraju 28. veljače iduće godine, a parovi će se odrediti putem ždrijeba u kojem neće biti nositelja.

Polufinalni ogledi su na rasporedu 3. travnja, a od ove sezone su za finale ponovno uvedene dvije utakmice koje će se igrati 15. i 30. svibnja.