Gorica nadvisila i Osijek

04.11.2023., Gradski stadion, Velika Gorica - SuperSport HNL, 14. kolo, HNK Gorica - NK Osijek.  Photo: Luka stanzl/PIXSELL

Luka Stanzl / Pixsell

Gorica je nakon Hajduka i Dinama na domaćem terenu svladala i Osijek. U dvoboju 14. kola SuperSport HNL-a izabranici Dinka Jeličića su protiv Bijelo-plavih golovima Štigleca, Solde i Pršira slavili s 3:0 (1:0). Uvjerljivu pobjedu domaćih pratit će i prigovori Osijeka na sucu Duju Strukana koji u dvije sporne situacije nije odlučio pokazati na bijelu točku u korist Osijeka.

Gorica je tako upisala šestu pobjedu u sezonu kojom se na trećem mjestu ljestvice bodovno izjednačila s Dinamom dok je Osijeku prvi put poražen u drugom trenerskom mandatu Zorana Zekića. Za tjedan dana Goricu očekuje gostovanje kod Slaven Belupa dok će Osijek već u srijedu u zaostaloj utakmici dočekati Hajduk.

Prvu spornu situaciju na utakmici vidjeli smo u 19. minuti kada je Munksgaard na rubu šesnaesterca zakačio Miereza. Iako je VAR soba pozvala suca Strukana na pregled video snimke on je ostao kod odluke da se ne radi o kaznenom udarcu jer je bek domaćih prvo izbio loptu.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Gorica je došla u vodstvo. Nakon ubačaja iz auta stvorila se gužva pred golom gostiju u kojoj se najbolje snašao Štiglec te je udarcem s osam metara pronašao put do mreže Osijeka.

Na početku drugog poluvremena i Osijek je zatresao mrežu Gorice. Učinio je to Mierez u 47. minuti, no zbog minimalnog zaleđa pogodak nije priznat.

U 59. minuti lopta je u kaznenom prostoru pogodila Pršira u ruku, a i ovaj put sudac Strukan nije odlučio dosuditi kazneni udarac u korist Osijeka.

Do drugog gola Gorica je došla u 82. minuti kada je Ndockyt u kontri uposlio Soldu koji je uspio matirati Malenicu.

Konačan rezultat je postavljen pet minuta kasnije kada je Jurić nakon ubačaja spustio loptu za Pršira koji je iz peterca poslao loptu u gol Bijelo-plavih.

Kolo se nastavlja od 18:10 kada na Poljudu počinje sraz Hajduka i Rudeša.