Farmaceuti ponovno pronašli recept za Varaždin

16.09.2022., Gradski stadion Ivan Kusek Apas, Koprivnica - SuperSport HNL, 10. kolo, NK Slaven Belupo - NK Varazdin.   Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Vjeran Zganec Rogulja / Pixsell

I drugi put u sezoni Slaven Belupo je upisao pobjedu nad Varaždinom. Ponovno je bilo 1:0, a ovaj put je za slavlje Farmaceuta, u prvom susretu 10. kola SuperSport HNL-a, na stadionu Ivan Kušek Apaš pogodio Ante Crnac.

Izabranici Zorana Zekića su tako prekinuli seriju od dva uzastopna poraza te su se nova tri boda barem privremeno vratili na drugo mjesto ljestvice. Momčad koju vodi Mario Kovačević je pak nakon šest kola bez poraza odnosno tri uzastopne pobjede po prvi put morala suparniku priznat da je bio bolji.

Dvoboj u Koprivnici nije ponudio prilikama sadržajan nogomet, a susret je odlučio izvrstan potez mladog Crnca koji je preciznim udarcem sa 17 metara u završnici prvog poluvremena matirao Zeleniku.

U početnim minutama utakmice terensku inicijativu je imao domaćin, no prvu priliku je u 8. minuti imao Varaždin. Brodić je u kontri uposlio Teklića koji je pucao sa 17 metara, ali njegov prizemni udarac odlazi pokraj vratnice.

Nakon velike pogreške Jelenića u 14. minuti odličnu priliku da svoju momčad dovede u vodstvo imao je Crnac, no u ključnom trenutku nije uspio zahvatiti loptu i poslati je pokraj Zelenike. Isti učinak je imao i njegov pokušaj s ruba kaznenog prostora u 29. minuti.

Martinaga je u 36. minuti s lijeve strane uputio oštar ubačaj u peterac, ali Branšteter na koncu nije stigao reagirati.

Farmaceuti su u vodstvo došli minutu kasnije odličnim pogotkom mladog Ante Crnca koji je nakon asistencije Hoxhe sa 17 metara lijevom nogom precizno pogodio desni kut Zelenikinog gola. Bio je to njegov već treći gol u aktualnoj sezoni.

Već u 43. minuti gosti su bili nadomak rezultatskom egalu. Stanić je s desne strane odlično ubacio za natrčalog Elezija, a on sa šest metara glavom puca ravno u Markovića.

Branšteter je u 64. minuti mogao povisit vodstvo Slavena, ali je nakon ubačaja Hoxhe poslao loptu pored stative. Da je uspio pogoditi bilo bi posla za VAR obzirom da je bio na rubu zaleđa.

Dvije minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka Brodić se spretno oslobodio Božić, a onda je sa šest metara iskosa loptu poslao pokraj bliže stative.

U sudačkoj nadoknadi Kocijan je grubo laktom zaustavio prodor Mate Stanića, a sudac Pajač nije smatrao da ga treba prijevremeno poslati u svlačionicu.

Domaćini su u drugom poluvremenu s lakoćom odbijali napade suparnika tako da nismo vidjeli nijednu izglednu šansu kojom bi bila ugrožena njihova pobjeda.

Deseto kolo nastavlja se sutra kada su na rasporedu dvoboji Gorice i Osijeka te Hajduka i Istre 1961.