Farmaceuti golovima Mudražije i Krstanovića pobijedili Istru 1961

31.03.2023., Gradski stadion Ivan Kusek Apas, Koprivnica - SuperSport HNL, 27. kolo, NK Slaven Belupo - NK Istra 1961

Damir Spehar / Pixsell

U uvodnom susretu 27. kola SuperSport HNL-a Slaven Belupo je u Koprivnici bio bolji od Istre 1961 rezultatom 2:0 (1:0). Za prvu pobjedu Farmaceuta nakon tri kola pogodili su Robert Mudražija i Ivan Krstanović koji je tako s napunjenih 40 godina, dva mjeseca i 26 dana zamijenio Davora Vugrineca kao najstariji strijelac u povijesti HNL-a.

Izabranici Zorana Zekića su devetom ovosezonskom prvenstvenom pobjedom ukupno došli do 36. boda te su s jednim bodom prednosti preskočili današnjeg suparnika na petom mjestu ljestvice.

Zeleno-žuti su pak deseti put u sezoni teren napustili pognute glave, a može ih brinuti i činjenica da dva kola u nizu nisu uspjeli postići pogodak.

Prvo veće uzbuđenje na utakmici dogodilo se u 15. minuti kada je ubačaj Martinage Majkić odbio do Mioča čiji udarac s dvadesetak metara odlazi pokraj okvira gola.

Deset minuta kasnije Crnac je probio po desnoj strani nakon čega je uposlio Mudražiju, ali on je s prve stative loše pucao tako da nije bilo značajnije opasnosti za Istru.

U 27. minuti s dvadesetak metara je dobro pucao Hoxha, no Majkić spremno brani udarac koji je išao u njegov donji lijevi kut.

Domaćin do zasluženog vodstva dolazi u 39. minuti kada je nakon ubačaja Marine s desne strane spretno s prve stative sa šest metara pored Galilee glavom pucao Mudražija te je lopta u visokom luku prevarila Majkića. Veznjaku Farmaceuta to je bio prvijenac u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Zeleno-žuti su prvi udarac uputili u 42. minuti kada je iz slobodnog udarca sa 17 metara zaprijetio Mlinar, a Čović je paradom odbio loptu.

U posljednjoj minutu prvog dijela Crnac se pored dva gostujuća čuvara izborio za udarac s ruba kaznenog prostora iskosa, ali lopta je završila ravno u rukama vratara Istre.

Najbolja prilika za Zeleno-žute uslijedila je u 64. minuti kada je povratnu loptu Kadušića Caseres propustio do Marina, a njegov prizemni udarac sa 17 metara završio je na stativi.

Tri minute kasnije Marin je u ulozi asistenta, a njegov ubačaj s lijeve strane Josipović na koncu sa šest metara nije uspio skrenuti u gol Slavena.

U 69. minuti sijevnula je kontra Slavena u kojoj je Mioč uposlio Hlevnjaka, no njegov udarac s 15 metara od bloka Hujbera odlazi pokraj suprotne stative.

Pitanje pobjednika je riješeno u 73. minuti kada je Bosec probio po lijevoj strani nakon čega je nesebično uposlio Krstanovića kojem nije bilo teško doći do svog 121. gola u 337. nastupu u HNL-u.

Nakon ubačaja iz slobodnog udarca u 79. minuti udarce Crnca i posebno efektan Božića su uspjeli blokirati Bradarić i Petrusenko.

Krstanović je u 88. minuti asistirao za Manaja, a on je nakon duela s Bradarićem s 15 metara loše pucao te je poslao loptu visoko iznad gola.

Na suprotnoj strani travnjaka je u 90. minuti iz slobodnog udarca s dvadesetak metara pucao Petrusenko, a Čović je loptu odbio u korner.

Uslijedio je ubačaj iz kuta nakon kojeg se lopta odbija do Duvnjaka, a on je snažnim udarcem s desetak metara iskosa pogodio suprotnu malu mrežicu. Pogodak međutim nije priznat jer je ispred golmana domaćih u zaleđu bio Boultam, a sudac Jović je nakon VAR intervencije smatrao da je on utjecao na igru.

Posljednju šansu na utakmici je u osmoj minuti nadoknade imao Galilea koji je nakon ubačaja s lijeve strane sa šest metara glavom pucao ravno u Čovića.

Kolo se nastavlja sutra kada se od 17 sati sastaju Gorica i Dinamo dok u 19:10 na Šubičevcu počinje duel Šibenika i Hajduka.