Fantastičnim golom Galešića Rijeka izborila polufinale kupa

28.02.2024., SC Rudes, Zagreb - SuperSport Hrvatski nogometni kup, cetvrtina finala, NK Rudes - HNK Rijeka. Karlo Speljak, Niko Galesic. Photo: Goran Stanzl/PIXSELL

Goran Stanzl / Pixsell

Lokomotivi i Hajduku u polufinalu SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa pridružila se i Rijeka. Momčad koju vodi Željko Sopić je u četvrtfinalu na gostovanju kod Rudeša slavila rezultatom 0:1 (0:0).

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 79. minuti kada je iz slobodnog udarca s više od trideset metara udaljenosti fantastično pucao Niko Galešića te je uz pomoć grede svladao Mateja Markovića.

Čuvar mreže domaćih je prethodno na početku drugog poluvremena uz pomoć prečke odlično obranio udarac Ivanovića te pokušaj Petroviča koji je uslijedio nakon odbijene lopte, a u 56. minuti se iskazao nakon udarca Fruka koji je išao pod samu gredu.