EYOF: Penezić u finalu i na 200 metara

UTRECHT, NETHERLANDS - JULY 19:  Charlie Attwood of Great Britain swims in the Boys 200m Breatstroke during the European Youth Olympic Festival held at the Swimming Pool De Krommerijn on July 19, 2013 in Utrecht, Netherlands.  (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Trećeg dana 13. ljetnog olimpijskog festivala europske mladeži (EYOF), koji se do 1. kolovoza održava u glavnom gradu Gruzije Tbilisiju, hrvatski su sportaši nastupili u atletici, plivanju i tenisu.

U finalu utrke na 1500 metara za atletičarke Elena Pazman je osvojila osmo mjesto, dok je u finalu skoka u vis Filip Mrčić koji s preskocenih 1.95 metara natjecanje završio na 11. mjestu. Sven Cepuš se kvalificirao u finale discipline 400 metara s osobnim rekordom od 49.15 što je bilo ukupno četvrto vrijeme kvalifikacija. Sprinter Bruno Penezić je nakon odličnog nasupa na 100 metara gdje je zauzeo sedmo mjesto u finalu, uspio osigurati prolaz i u finale na 200 metara s osmim najboljim vremenom. Nastup u finalu ženske utrke na 200 metara izborila je Dolores Ćosić, takoder s osmim najboljim vremenom kvalifikacija. Marija Tolj je hicem od 12.31 metara zauzela 19. mjesto u kvalifikacijama bacanja kugle.
Od hrvatskih plivača nastupila je jedino Karla Kvesić koja je u disciplini 100 metara prsno zauzela 29. mjesto.

Tenisač Karlo Suevich je izgubio u osmini finala od favoriziranog izraelskog predstavnika, prvog nositelja Oliela sa 2-6, 2-6 i time završio nastup na EYOF-u.