Dva pogotka Murića za slavlje Rijeke nad Varaždinom

20.07.2019., Rijeka - 1. kolo Hrvatski Telekom Prve HNL: HNK Rijeka - NK Varazdin. Robert Murtic, Ivan Tomecak Photo: Nel Pavletic/PIXSELL

Nel Pavletić/Pixsell

U trećoj utakmici 1. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je, pred 4 675 gledatelja na Rujevici, rezultatom 2-1 (1-1) svladala Varaždin.

Dvostruki strijelac za domaćina je bio Robert Murić, dok je za goste pogodak postigao Matija Kolarić.

Susret je otvoren prilično otvoreno s obje strane, pokušavao je u uvodu i Varaždin zaprijetiti, no Prskalo je pravovremenim istrčavanjem spriječio ozbiljniju prijetnju po svoja vrata.

Rijeka do vodstva stiže u 7. minuti pogotkom Roberta Murića, koji je u svom prolasku nanizao nekoliko gostujućih igrača.

I nakon primljenog pogotka Varaždin je nastavio igrati vrlo aktivno prema naprijed, a takav pristup isplatio im se već u 22. minuti kada je 23-godišnji Matija Kolarić prekrasnim udarcem s nekih 18 metara postavio 1-1.  U 36. minuti Kvržić je odličnim dodavanjem u prostor pronašao Čolaka, čiji prizemni udarac s nekih 9 metara kvalitetnom intervencijom u korner odbija Nevistić. Šest minuta poslije nakon lijepe akcije Tomečak ubacuje s lijeve strane domaćeg napada, u sredini je Čolak koji pored obrambenih igrača gostiju ipak ne stiže prvi do lopte i propušta kapitalizirati vrlo dobru situaciju za pogodak. Prvu priliku u nastavku bila je u 50. minuti kada je Nevistić odličnom intervencijom spriječio Čolaka u jedan na jedan situaciji.

Rijeka do vodstva stiže u 57. minuti kada je Robert Murić iz slobodnog udarca pogodio mrežu loše postavljenog Nevistića za 2-1.

Dvije minute poslije Perković radi prvu promjenu, umjesto Tomislava Turčina je ušao Dejan Glavica.

Bišćan se na dvostruku izmjenu u svojim redovima odlučio u 72. kada je u igru umjesto Tibora Halilovića i Domagoja Pavičića u igru poslao Denisa Bušnju i Luku Capana. Tri minute poslije druga izmjena u Varaždinu, umjesto Ivana Posavca ušao je Dominik Glavina. Dvostruki strijelac Robert Murić igru je napustio u 79. minuti, ušao je Maxwell Acosty.

U 81. je Bušnja bio u vrlo dobroj situaciji, no njegov udarac iskosa s lijeve strane, s nekih deset metara, odlazi malo pored vratnice.

Posljednja izmjena u redovima gostiju bio je izlazak ozlijeđenog Glavine u 84. minuti, ušao je Kristian Fućak.

Do kraja susreta, tri minute sudačke nadoknade, nije bilo niti jedne  konkretne situacije pred vratarima. Varaždin je u drugom poluvremenu bio u potpunosti nemoćan i neravnopravan protivnik, te je Rijeka u konačnici zasluženo ostvarila prvu prvenstvenu pobjedu u sezoni.