Dortmund je do 89. minute vodio 2:0. Na kraju su izgubili od Werdera

epa10130394 Dortmund's Marco Reus (L) in action against Bremen's Mitchell Weiser (R) during the German Bundesliga soccer match between Borussia Dortmund and Werder Bremen in Dortmund, Germany, 20 August 2022.  EPA/SASCHA STEINBACH CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/SASCHA STEINBACH

Hrvatski nogometaš Andrej Kramarić postigao je jedan pogodak u pobjedi njegovog Hoffenheima u Leverkusenu kod Bayera od 3-0, u dvoboju trećeg kola njemačke Bundeslige.

Hoffenheim je time upisao drugu pobjedu u sezoni, dok je Bayer jedina momčad lige koja ima tri poraza u tri utakmice.

Gotovo cijeli put prema tri boda Hoffenheim je prevalio u prvom poluvremenu. Tada je, naime, Bayer napadao, a gosti su zabijali pogotke. U devetoj minuti sjajno je petom, sa sedam-osam metara, pogodio Baumgartner, dok je u 34. minuti bilo 2-0.

Kabak je probio desnu stranu i poslao ubačaj u domaći šesnaesterac. Vratar Bayera nije uspio doći do lopte, ali ju je zato dočekao Kramarić i iz blizine glavom postigao svoj prvi pogodak u sezoni. Na samom kraju prvog dijela postigao je Hoffenheim novi pogodak, ali je poništen zbog prethodnog prekršaja.

Pobjednik je i definitivno odlučen u 78. minuti kada je fantastičan pogodak postigao Rutter, koji je raspalio s 15-ak metara iskosa te je pogodio suprotne rašlje. Prije driblinga i udarca Ruttera je uposlio Kramarić.

Nevjerojatna se utakmica dogodila u Dortmundu gdje je Borussia mirno plovila prema nastavku pobjedničkog niza. Golovima Brandta i Guerreira je vodila 2-0 do 89. minute. Domaći navijači vjerojatno nisu bili krajnje uzbuđeni ni kada je u 89. minuti Buchanan postigao gol za 2-1 jer se očekivalo kako će to biti počasni pogodak gostiju.

No, u nadoknadi se dogodio nevjerojatni obrat. Prvo je Schmidt u 93. izjednačio, dok je Škot Burke u 95. zabio za senzaciju i slavlje povratnika u Bundesligu.

Hrvatski trener Niko Kovač i njegov Wolfsburg još su uvijek u potrazi za premijernom pobjedom. U ovom kolu Wolfsburg je odigrao domaćih 0-0 protiv Schalkea pa tako Wolfsburg ima dva remija i poraz u tri odigrane utakmice. Hrvatski nogometaši Josip Brekalo i Bartol Franjić ostali su na domaćoj klupi tijekom cijelog susreta.

Talijan Grifo je zabio za pobjedu Freiburga kod Stuttgarta od 1-0, a hrvatski nogometaš Borna Sosa je za domaći sastav igrao do 71. minute.

Kolo završava u nedjelju utakmicama Eintracht – Koeln i Bochum – Bayern.

Bundesliga, 3. kolo:

Borussia (D) – Werder 2-3 (Brandt 45+2, Guerreiro 77 / Buchanan 89, Schmidt 90+3, Burke 90+5)

Bayer – Hoffenheim 0-3 (Baumgartner 9, Kramarić 34, Rutter 78)

Wolfsburg – Schalke 0-0

Augsburg – Mainz 1-2 (Demirović 35 / Onisiwo 31, Lee Jae Sung 90+3)

Stuttgart – Freiburg 0-1 (Grifo 11)