Donna Vekić donijela vodstvo Hrvatskoj protiv Francuske u United Cupu

epa10383500 Donna Vekic of Croatia celebrates winning her match against Maria Carle of Argentina during the 2023 United Cup tennis match between Croatia and Argentina at RAC Arena in Perth, Western Australia, Australia, 31 December 2022.  EPA/RICHARD WAINWRIGHT  AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

EPA/RICHARD WAINWRIGHT

Donna Vekić (WTA – 67.) je pobijedila u Perthu Alize Cornet (WTA – 36.) sa 6-4, 6-3 nakon jednog sata i 54 minute igre, čime je reprezentacija Hrvatske povela protiv Francuske sa 1-0 u odlučujućem dvoboju za prvo mjesto u skupini F premijernog izdanja United Cupa.

U drugom i posljednjem dvoboju današnjeg programa Borna Ćorić (ATP – 26.) će igrati protiv Arthura Rinderknecha (ATP – 44.).

Vekić je po treći put u karijeri igrala protiv 32-godišnje Cornet i baš kao prije tri godine na Australian Openu, bila bolja u dva seta.

Osječanka je u prvom setu povela sa 4-1 dvaput oduzevši servis suparnici, da bi Francuskinja uspjela vratiti jedan ‘break’ zaostatka, ali nije mogla do potpunog preokreta. Vekić je na početku drugog seta odmah došla do ‘breaka’ i do kraja meča spasila još samo jednu priliku Cornet za oduzimanje servisa u šestom gemu. Novim ‘breakom’ u devetom gemu hrvatska reprezentativka je završila meč i ostvarila drugu pobjedu na inauguralnom natjecanju mješovitih reprezentacija.

Pobjednička reprezentacija iz ovog dvoboja će izboriti mjesto u tzv. “gradskom finalu”, u kojem će igrati protiv najbolje reprezentacije iz skupine A u kojoj po jednu pobjedu imaju Grčka (1-0) i Bugarska (1-1), ali samo Grčka može osvojiti prvo mjesto. Nakon prvog dana dvoboja protiv Belgije rezultat je 1-1. Belgiji su za osvajanje prvog mjesta potrebne sve tri pobjede u mečevima koji će biti odigrani u utorak, dok je Grčkoj i jedna dovoljna za plasman u “gradsko finale”.

HRVATSKA – FRANCUSKA 1-0

Donna Vekić – Alize Cornet 6-4, 6-3