Domagoj Vida asistent, AEK poražen u derbiju

13.12.2022., stadion Lusail, Katar - FIFA Svjetsko prvenstvo, polufinale, Hrvatska - Argentina. Domagoj Vida Photo: Goran Stanzl/PIXSELL

Goran Stanzl/PIXSELL

U derbi utakmici 26. kola grčkog prvenstva nogometaši Olympiakosa su kao gosti svladali AEK s 3-1, u utakmici gdje su svi pogoci postignuti u drugom poluvremenu.

Olympiakos je od 50. do 67. minute postigao tri pogotka, a strijelci su za velikih 3-0 gostiju bili Moukoudi iz jedanaesterca te Bakambu i Sergi Canos.

Posljednjih dvadeset minuta utakmice Olympiakos je odigrao s igračem manje, a AEK je to iskoristio tek za jedan, počasni pogodak. U 81. minuti je Švicarac Zuber bio strijelac, a asistenciju je upisao hrvatski reprezentativac Domagoj Vida koji je odigrao cijelu utakmicu za AEK.

Na ljestvici vodi Panathinaikos sa 61 bodom. AEK ima 59, dok treći Olympiakos ima 56.