Dinamo uz hat-trick Drmića nadigrao Rudeš

24.09.2023., Zagreb - 9. kolo SuperSport HNL: Rudes - Dinamo   Photo: Igor Soban/PIXSELL

Igor Soban / Pixsell

Uvjerljivom pobjedom Dinama u Kranjčevićevoj zaključeno je 9. kolo SuperSport HNL-a. Plavi su protiv Rudeša slavili rezultatom 1:5 (0:2), a posebno se istaknuo Josip Drmić koji je postigao hat-trick. Za goste su još poentirali Mahir Emreli i Gabriel Vidović dok je počasni zgoditak za goste postigao Riad Mašala.

Izabranici Sergeja Jakirovića su tako upisali petu pobjedu u sezonu, a derbi s Hajdukom koji je na rasporedu za tjedan dana dočekuju s dva boda manje od Bilih i uz odigranu utakmicu manje. Prije toga očekuje ih i kup sraz s Ponikvama.

Rudeš je pak prvi krug prvenstva okončao samo s jednim osvojenim bodom te ga u nastavku sezone očekuje težak zadatak kako bi očuvao prvoligaški status. Priliku za bolja izdanja imat će sljedećeg vikenda protiv Rijeke, a prije toga će u kupu gostovati kod Croatije u Zmijavcima.

Već u 3. minuti susreta Mihajličenko je ubačajem s lijeve strane pronašao Drmića čiji pokušaj glavom sa sedam metara brani Kralj.

Do nova šanse smo čekali 26. minuti kada je s lijeve strane ubacio Drmić, a Emreli je sa šest metara glavom poslao loptu malo pokraj bliže stative.

Minutu kasnije gosti dolaze u vodstvo. Bila je to akcija u tri poteza u kojoj je Ljubičić uposlio Vidovića, a on je onda idealno poslužio Drmića kojem nije bilo teško zatresti mrežu za svoj prvijenac u aktualnoj sezoni. Pogodak je potvrđen i iz VAR sobe koja je ispitivala je li asistent bio u zaleđu.

Dinamo do novog zgoditka dolazi u 38. minuti. Ponovno je to bila akcija u tri poteza u kojoj su sudjelovali Ljubičić i Vidović, a ovaj put se u strijelce upisao Emreli koji je glavom s deset metara poslao loptu u donji desni kut Kraljeva gola. Azerbajdžanski ofenzivac je tako došao do trećeg gola u sezoni.

Start drugog poluvremena ponudio je novi zgoditak u mreži Rudeša. Do svog drugog gola na susretu došao je Drmić koji se nakon asistencija Sučića oslobodio Bašića, a potom je špicem s desetak metara poslao loptu pored Kralja.

Nakon dvije asistencije u strijelce se u 53. minuti upisao i Vidović koji je driblingom zavarao Matića, a potom je snažnim udarcem s ruba šesnaesterca poslao loptu pod gredu. Za mladog reprezentativca to je bio drugi pogodak otkad je ovog ljeta došao u Maksimir.

Domaćin je zaprijetio u 55. minuti preko iskusnog Tomečaka koji je poslije ubačaja Vukmanovića glavom sa sedam metara pucao malo pored stative.

Tri minute kasnije smo vidjeli i hat-trick Drmića. Nakon proigravanja Baturine Emreli je glavom spustio loptu za napadača Plavih koji je iz peterca uspio zatresti mrežu.

Kulenović je u 68. minuti snažno pucao s 15-ak metara iskosa, a Kralj je odbio loptu koja je išla u njegov bliži kut.

Konačan rezultat na utakmici postavljen je u 83. minuti kada Mašala presjekao dodavanje Bernauera, a onda je preciznim prizemnim udarcem s 15 metara postigao svoj prvijenac za Rudeš.