Dinamo novom pobjedom potvrdio dvoboje s Ferencvarosom

30.07.2019., stadion Maksimir, Zagreb - Uzvratni susret 2. pretkola UEFA Lige prvaka, GNK Dinamo - FC Saburtalo. Mislav Orsic.

Luka Stanzl/Pixsell

U uzvratnoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka Dinamo je na Maksimiru pobijedio gruzijski Saburtalo rezultatom 3:0 (0:0) te je s ukupnih 5:0 ostvario plasman u treće kolo kvalifikacija. Pogotke su kao i u prvom susretu postigli Mislav Oršić i Bruno Petković te povratnik u sastav Dani Olmo.

Plavi su tako izborili sljedeće kolo kvalifikacija u kojem će odmjeriti snage s mađarskim Ferencvarosom koji je s ukupnih 4:2 bio bolji od malteške Vallette. Prva utakmica je na rasporedu u utorak, 6. kolovoza u Maksimiru, a uzvrat je sedam dana kasnije u Budimpešti.

Večerašnjem susretu je prisustvovalo samo tristotinjak gledatelja od kojih su većinu činila djeca iz škola nogometa obzirom na kaznu UEFA-e iz prošle sezone vezano za utakmicu s Benficom koju je klub dobio zbog pirotehnike, zakrčenih prolaza te rasističkih povika.

Prvi pogodak smo vidjeli u 77. minuti,  strijelac je bio Oršić nakon kombinacije s Petkovićem. U 88. minuti Olmo je idealno poslužio Petkovića za povećanje vodstva Plavih, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade mladi španjolski reprezentativac se preciznim udarcem i sam upisao u strijelce.

Susret će pamtiti i vratar Dominik Livaković koji je i ovaj put sačuvao svoju mrežu netaknutom te je tako srušio rekord Dražena Ladića koji je prije 25 godina na početku sezone bio bez primljenog zgoditka 414 minuta.