De Bruyne pokazao koliko je nedostajao Cityju: U 24 minute zabio i asistirao za preokret i pobjedu protiv Newcastlea

Soccer Football - Premier League - Newcastle United v Manchester City - St James' Park, Newcastle, Britain - January 13, 2024 Manchester City's Kevin De Bruyne receive instructions from manager Pep Guardiola before being substituted on REUTERS/Scott Heppell NO USE WITH UNAUTHORIZED AUDIO, VIDEO, DATA, FIXTURE LISTS, CLUB/LEAGUE LOGOS OR 'LIVE' SERVICES. ONLINE IN-MATCH USE LIMITED TO 45 IMAGES, NO VIDEO EMULATION. NO USE IN BETTING, GAMES OR SINGLE CLUB/LEAGUE/PLAYER PUBLICATIONS. Photo: Scott Heppell/REUTERS

Scott Heppell/REUTERS

Manchester City je s 3-2 pobijedio na teškom gostovanju u Newcastleu pa sada nakon 20 kola na drugom mjestu ima samo dva boda manje od vodećeg Liverpoola koji je na 45 bodova. Priča utakmice i dana je Kevin De Bruyne, sjajni Belgijac nakon ozljede stražnje lože koju je zadobio u prvom kolu ove sezone vratio se utakmicama prošle nedjelje u 5-0 pobjedi nad Huddersfieldom u FA kupu, odigrao je tada 33 minute i upisao jednu asistenciju, a već u subotu navečer na gostovanju kod Svraka pokazao je svu svoju genijalnost.

Newcastle je do 69. minute vodio s 2-1 i unatoč stalnim napadima Cityja, bez većih problema kontrolirao utakmicu. Međutim, u 69. minuti umjesto Barnarda Silve ulazi De Bruyne, koji – usput rečeno, izgleda ima istog frizera kao i Jack Grealish, i počinje “nova” utakmica. Samo pet minuta i pet dodavanja kasnije De Bruyne je sjajnim šutem sa 20-ak metara pogodio pored inače sjajnog vratara Martina Dubravke za 2-2 a onda u sudačkoj nadoknadi asistencijom koju je teško i opisati pronašao mladog Oscara Bobba koji se odlično snašao u 16 metara i zabio za konačnih 3-2. Strašan gol i još bolja asistencija za 21 minutu regularnog dijela igre i tri minute nadoknade – ne bi se reklo da čovjek nije igrao od sredine kolovoza.

Ipak, da ne bi bilo kako smo govorili samo o De Bruyneu – City je poveo golom Silve u 26. minuti, Newcastle je uzvratio iz dvije kontre, na 1-1 postavio je Alexander Isak, na 2-1 Anthony Gordon. Newcastle nakon 21 odigrane utakmice ima 29 bodova i nalazi se na desetom mjestu, loš je to plasman za momčad koja je prošle sezone izborila ulazak u Ligu prvaka.