Chelsea poražen i od Fulhama. Joao Felix u debiju ‘pocrvenio’

epa10402229 Carlos Vinicius (R) of Fulham in action against Mateo Kovacic of Chelsea during the English Premier League soccer match between Fulham FC and Chelsea FC in London, Britain, 12 January 2023.  EPA/Vince Mignott EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/Vince Mignott

Fulham je kod kuće svladao londonskog gradskog rivala Chelsea 2-1 u posljednjoj utakmici 7. kola engleskog prvenstva, a Portugalac Joao Felix debitirao je za Chelsea na utakmici, ali je završio s izravnim crvenim kartonom.

Slavni Chelsea je u neviđenoj krizi jer im je to bio čak sedmi poraz u posljednjih deset utakmica u svim natjecanjima.

Felix je postao prvi nogometaš londonskih Bluesa koji je morao rano napustiti teren na svom debiju jer je u 58. minuti grubo startao na Kennyja Tetea i zaradio izravni crveni karton.Dvadesettrogodišnjak je 2019. iz Benfice prešao u Atletico Madrid za 127 milijuna eura, a Londončani su za posudbu do kraja ove sezone platili 11 milijuna eura.

Za Fulham je strijelac bio bivši igrač Bluesa Brazilac Willian u 25. minuti, izjednačio je Senegalac Kalidou Koulibaly u 47. minuti, a pobjedu domaćinu osigurao je još jedan Brazilac Carlos Vinicius u 73. minuti.

Mateo Kovačić je igrao do 76. minute za goste.

Na tablici je Fulham napredovao na šesto mjesto, dok je Chelsea ostao deseti i ima čak 19 bodova manje od vodećeg Arsenala.

OZNAKE: Chelsea, fulham