BUNDESLIGA Bayern minimalno, nastupili Iličević i Jedvaj, Kruse postigao hattrick za Wolfsburg

EPA/PETER STEFFEN

U devetom kolu Bundeslige Bayern je minimalno slavio kod Bremena, Wolfsburg je pobijedio Hoffenheim, dok je Shalke zadržao treću poziciju slavljem kod Herthe.

Bayern je nastavio maksimalni učinak, protiv Bremena dovoljan je bio pogodak Thomasa Müllera u 23. minuti susreta. Darmstadt je sa 2:0 slavio kod Ausburga, a pogotke su postigli Wagner u 7. i Niemeyer u 29. minuti.

HSV je ugostio Leverkusen i odigrao utakmicu bez pogodaka. Ivo Iličević je za HVX odigrao cijeli susret, dok je Ivica Olić utakmicu gledao s klupe. Kod Leverkusena, Krešić je utakmicu proveo na klupi, dok je Tin Jedvaj ušao u 60. minuti.

Shalke je s 2:1 slavio protiv Herthe, koja je od 18. minute igrala s igračem manje – povrvenio je Vedad Ibišević. U vodstvo su domaćini došli u 27. minuti preko Howedesa, izjednačio je Kalou u 3., da bi konačnih 2:1 postavio Meyer u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Wolfsburg je svladao Hoffenheim sa 4:2. Pred domaćom publikom trostruki strijelac bio je Max Kruse (1′, 62′ i 83′), a još je jednog dodao Dost, u sedmoj minuti. Kod gostiju smanjili su Toljan u 29. te Scmid u 54. minuti.