BRAVO, ZRINKA! Ljutić druga u Areu, Shiffrin prva

(LtoR) Second placed Croatia's Zrinka Ljutic, winner USA's Mikaela Shiffrin and third placed Switzerland's Michelle Gisin celebrate on the podium after the Women's Slalom race at the FIS Alpine Skiing World Cup in Are, Sweden, on March 10, 2024.,Image: 855542588, License: Rights-managed, Restrictions: Sweden OUT, Model Release: no, Credit line: Pontus LUNDAHL / AFP / Profimedia

Pontus LUNDAHL/AFP/Profimedia

Hrvatska skijašica Zrinka Ljutić zauzela je drugo mjesto u slalomu kojeg su skijašice vozile u nedjelju u Areu za Svjetski kup, dok je pobjeda pripala Amerikanki Mikaeli Shiffrin.

Shiffrin, koja je pauzirala zbog ozljede šest tjedana, pobijedila je s vremenom 1:42.95, a zaostatak drugoplasirane Ljutić za pobjednicom iznosi 1.24 sekunde (1:44.19). Ovo je treći put u karijeri da je Zrinka Ljutić završila na drugom mjestu. Treća je danas bila Švicarka Michelle Gisin s 1.34 sekunde zaostatka za Amerikankom.

Leona Popović, druga hrvatska skijašica koja je nastupila u Areu, zauzela je 17. mjesto s 2,78 sekundi sporijim vremenom za pobjednicom (1:45.73).

Današnjom pobjedom Shiffrin je osigurala mali Kristalni globus, osmi put u karijeri.

U poretku skijašica u slalomu ima 730 bodova, druga je Petra Vlhova koja se zbog ozljede ne natječe od natjecanja u Jasni s 505 bodova, a treća Lena Duerr s 492 boda. Ljutić se popela na šesto mjesto i ima 321 bod, a Popović je 14. s 183 boda.

U ukupnom poretku skijašica, pet utrka prije kraja sezone, prva je Švicarka Lara Gut Behrami sa 1654 boda, druga je Federica Brignone s 1372 boda, dok je Shiffrin treća s 1309 bodova. Ljutić se popela na 12. mjesto i ima ukupno 560 bodova, a Popović je 42. s 183 boda.

Obje naše skijašice nastupit će na završnici sezone u austrijskom Saalbachu.