BRAVO GIRONA Lagano riješili Cadiz i pojačali pritisak na Barcelonu pred nedjeljni Clasico

xS.xRosx

xS.xRosx

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 32. kola španjolske LaLige Girona je na svom stadionu svladala Cadiz s uvjerljivih 4-1

Strijelci za katalonsku momčad bili su Eric Garcia (9), Ivan Martin (22), Artem Dovbik (71) i Portu (82), dok je jedini pogodak za goste postigao Gonzalo Escalante (81).

Girona je 21. pobjedom u sezoni došla do 68 bodova i sada za drugoplasiranom Barcelonom zaostaje za dva boda. Cadiz je ostao na 25 bodova i u zoni ispadanja, držeći 18. poziciju.

Barcelona sutra u Madridu igra ‘El Clasico‘ kod Reala. Pobjeda joj vraća nadu u naslov, poraz vraća strah od gubitka i tog drugog mjesta koje sad drži.

SKANDAL U SRBIJI Obračuni navijača, penal u 99′. Partizan: ‘Zvezda, lopovi: Kup ne igramo’

Seviljski Betis je slavio sa 2-1 na gostovanju u Valenciji te tako stigao do sedmog mjesta na ljestvici, koje vodi u kvalifikacije Konferencijske lige.

Dvostruki strijelac za goste bio je španjolski napadač Ayoze Perez (19, 77), dok je Valencia do jedinog pogotka stigla iz kaznenog udarca, što ga je u 66. minuti realizirao Pepelu.

PRVA L(J)IGA? ‘Istom rukom stišće krunicu i m..a’? Tužba za klevetu već se piše

Madridsko Rayo Vallecano svladao je pred svojim navijačima Osasunu sa 2-1. Gosti su poveli u 29. minuti golom Moija Gomeza i vodili sve do 80. minute, kad je izjednačio Pep Chavarria.

Pogotkom u 84. minuti pobjedu domaćoj momčadi donio je Isaac Palazon. Osasuna je bila bez svog najboljeg strijelca, ozlijeđenog hrvatskog reprezentativca Ante Budimira.

Celta Vigo je ostvarila važnu pobjedu u borbi za ostanak u elitnom razredu španjolskog klupskog nogometa, svladavši pred svojim navijačima Las Palmas sa 4-1.

OZNAKE: la liga, girona, nhapp