GIRONA Stuani opet zabio, trener mu obećao kapetansku traku na prvoj europskoj utakmici

xS.xRosx

xS.xRosx

Cristhian Stuani (37) možda više nije u najboljim igračkim godinama, u momčadi Girone više ne igra toliko puno, u prvih 11 ove je sezone počeo tek pet puta, od toga četiri u prva četiri kola, od početka prosinca jednom je igrao 26 minuta, tamo još prije Božića protiv Betisa, od tada mu je minutaža i manja.

Ipak, Stuani je znalac, uz to ikona Girone s 245 utakmica i 129 golova za klub koji ove sezone u Primeri ima senzacionalne rezultate. Girona je u nedjelju s 3-2 na svom terenu pobijedila Betis, bilo je 2-2 s po dva gola Artema Dovbyka i Williama Josea a onda se ukazao Stuani – ušao je u igru u 82. minuti a u drugoj minuti nadoknade zabio za 3-2. To mu je, pazite sad, osmi ligaški gol ove sezone.

„Kapetan na prvoj europskoj utakmici koju ćemo odigrati bit će Stuani“.

Trener Girone Michel Sanchez nakon pobjede nad Betisom nije krio oduševljenje onim što Cristhian Stuani predstavlja za njegov klub. „On je najvažniji igrač u povijesti Girone“.

Iako je do kraja sezone još osam kola, sasvim je realno da će Girona igrati u Europi, na trećem mjestu ima 65 bodova, velikih deset više od Atletico Madrida koji je peti i protiv kojeg igra u sljedećem kolu. Hoće li igrati u Ligi prvaka, to osim o bodovima ovisi i o tome što će, zbog klupskog odnosa sa Manchester Cityjem, reći UEFA, u svakom slučaju Stuani, igrač Girone od 2017., na europskoj će pozornosti od svog kluba dobiti priznanje koje je zaslužio.

Stuani sa Gironom ima ugovor do ljeta 2026. godine a možemo biti sigurni da će do tada, ako ga ozljede zaobiđu, još puno puta naći način kako zabiti gol. Devetka iz rubrike „stara škola“, Stuani ni u mlađim danima nije bio ni pretjerano brz ni pretjerano tehnički dotjeran, ali njegovo razumijevanje igre i odluke su ono što ga čine tako dobrim.