Boxing Day: Preokret Arsenala, pobjede Liverpoola i Newcastlea

epa10378809 West Ham's Declan Rice () in action during the English Premier League moccer match between Arsenal Football Club and West Ham United in London, Britain, 26 December 2022.  EPA/Neil Hall EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/Neil Hall

Nogometaši Arsenala su preokretom u londonskom derbiju 17. kola Engleske lige nadigrali West Ham i povećali svoje vodstvo na ljestvici.

U zadnjoj utakmici Boxing Daya u Engleskoj, Arsenal je na Emiratesu svladao West Ham. Čekičari su poveli golom Benrahme u 27. minuti iz penala,  no u drugom dijelu je uslijedio preokret. Topnici su došli do pobjede golovima Saka (53), Gabriela Martinellia (58) i  Nketiaha (69), a kod prvog i trećeg gola je asistirao Martin Odergaard.

Boxing Day započeo je susretom Brentforda i Tottenhama. Brentford je do 65. minute vodio 2:0 golovima Janelta u 15. i Toneya u 54. minuti, a Tottenham se vratio preko Kanea u 65. i Hojbjerga u 71. minuti.

Newcastle je već u 7. minuti kod Leicestera vodio 2:0 golovima Wooda i Almirona, do poluvremena je Joelinton zabio i treći gol i osigurao bodove Newcastleu koji je došao do šeste uzastopne prvenstvene pobjede.

Istim rezultatom je Fulham u gostima pobijedio Crystal Palace. Reid je na asistenciju Mitrovića u 32. minuti zabio za vodstvo gostiju nakon što je Mitchell u 35. minuti dobio izravni crveni karton. U 57. je Tomkins dobio drugi žuti i Palace je ostao s devetoricom. Fulham je brojčanu prednost naplatio u 72. minuti kad je Mitrović asistirao Reamu da bi srpski reprezentativac glavom u 80. potvrdio pobjedu Fulhama.

Brighton je s 3:1 protutnjao Southampton, a Wolverhampton je u dramatičnoj završnici došao do pobjede u gostima kod Evertona. Domaćini su poveli u 8. minuti golom Yerryja Mine da bi se Brighton vratio u 22. preko Podencea. Pobjedu Wolvesima donio je Ait Nouri u petoj minuti sudačke nadoknade.

Liverpool je s 3:1 svladao Aston Villu. Momčad Jurgena Kloppa povela je golom Mohameda Salaha u petoj minuti nakon lijepe akcije i asistencije Trenta Alexandera-Arnolda. Na 2:0 povisio je Virgil Van Dijk, a domaćin se vratio pogotkom Ollieja Watkinsa u 59. minuti. Pobjedu Liverpoola zapečatio je mladi španjolski veznjak Stefan Bajčetić u 81. minuti.