Boston u gostima demolirao Milwaukee, New Orleans protiv Denvera uzeo super-važnu pobjedu

Boston Celtics' Jayson Tatum (0) shoots against Milwaukee Bucks' Grayson Allen during the first half of an NBA basketball game Thursday, March 30, 2023, in Milwaukee. (AP Photo/Aaron Gash)

AP Photo/Aaron Gash

U Milwaukeeju su se u četvrtak navečer susrele dvije najbolje momčadi Istoka a pobjedu, i to više nego uvjerljivu, uzeo je Boston. Završilo je 140-99, nije greška, drugoplasirana momčad Istoka (53-24) u gostima je pobijedila vodeću (55-22) s 41 košem razlike. Izjednačeno je bilo tek prvih osam minuta a onda su se od 20-21 Celticsi do kraja prve četvrtine odvojili na 34-26, na poluvremenu je bilo 75-47 a prednost Bostona je kasnije rasla i do najvećih 49 (!) razlike sredinom zadnjeg perioda.

Jayson Tatum je zabio 40 koševa (12/18), Jaylen Brown 30 (13/20), Malcolm Brogdon (6/13) i Al Horford (5/8) po 14 za Boston, na drugoj strani Giannis Antetokounmpo 24 koša (11/27), Khris Middleton 13 (5/13), Bobby Portis 12 (5/14).

New Orleans je s 107-88 došao do super-važne pobjede protiv Denvera koji je igrao bez Nikole Jokića. Pelicanse ova pobjeda i trenutni omjer 39-38 drže u krugu momčadi koje ulaze u play-in turnir. Pelicansi su od sredine prve četvrtine pa do kraja stalno bili u vodstvu koje se kretalo između 10 i 20 koševa prednosti a 84 od 107 koševa za njih postigla su četvorica igrača, Brandon Ingram 31 (13/22, 11 skokova, 10 asistencija), CJ McCollum 23 (8/15), Jonas Valanciunas (5/11, 12 skokova) i Trey Murphy (5/13) po 15 koševa. Za Nuggetse koji su za tricu šutirali 4/28 (?!) Jamal Murrya je stavio 21 koš (6/15), Bruce Brown 19 (7/13).