Borna Gojo, prvi nositelj ATP Challenger turnira u Tunisu, ispao u polufinalu

04.02.2023. dvorana Zamet, Rijeka - Kvalifikacijski susret Davis Cupa izmedju Hrvatske i Austrije. Borna Gojo tijekom drugog meca protiv Dominica Thiema. Photo: Nel Pavletic/PIXSELL

Hrvatski tenisač Borna Gojo, prvi nositelj zemljanog ATP Challenger turnira u Tunisu, neće igrati u finalu nakon polufinalnog poraza od Francuza Geoffreyja Blancaneauxa.

Vrlo dobar je meč odigrao francuski tenisač, inače 180. igrač s ATP ljestvice te je slavio sa 6-2, 6-3.

U prvom setu, kod vodstva 3-2, 24-godišnji Francuz je napravio break, a tome je dodao nova dva gema u nizu za jednostavno osvajanje prvog seta.

U drugom je Francuz novi break napravio kod 2-1. Gojo je vratio minus zaostatka, smanjio je na 2-3, ali bio je to samo kratki povratak hrvatskog igrača u meč. Od 3-2 je Blancaneaux nanizao dva gema, a kod 5-3 je odservirao za pobjedu i proboj u finale.

Kod 3-5 Gojo je imao jednu break loptu za mogući povratak, ali nije iskoristio tu šansu.