Bogdanović zabio važne koševe za pobjedu New Yorka, U LA-ju se zadnjih 110 sekundi igralo kroz 22 minute!

March 16, 2024; Sacramento, California, USA; New York Knicks forward Bojan Bogdanovic (44) shoots the basketball against Sacramento Kings center Alex Len (25) and guard Malik Monk (0) during the second quarter at Golden 1 Center. Mandatory Credit: Kyle Terada-USA TODAY Sports Photo: Kyle Terada/REUTERS

Kyle Terada/REUTERS

Bojan Bogdanović u gostujućoj 98-91 pobjedi New Yorka nad Sacramentom generalno možda nije imao sjajan šuterski dan, ukupno je šutirao 4/11, od toga 1/5 za tri koša, ali je odigrao jako dobru zadnju četvrtinu u kojoj je postigao skoro sve svoje koševe i bio važan faktor u, može se reći, prilično iznenađujućoj pobjedi nad Kingsima. U spomenutih 12 minuta u koje se ušlo s 75-75 Bogdanović je zabio sedam koševa (2/3 za dva, 1/3 za tri) i uzeo tri skoka. Prvo ime Knicksa ali i cijele utakmice bio je Jalen Brunson koji je zabio 42 koša (17/28).

Za Sacramento koji ove sezone na svom parketu još nijednom nije zabio tako malo koševa Domantas Sabonis je upisao 21 koš (9/16) i 14 skokova, što mu je 49. uzastopni double-double učinak, De’Aaron Fox je imao 20 koševa ali uz šut 5/19, sedam skokova i devet asistencija.

Golden State je u gostima s 128-121 pobijedio Lakerse u utakmici u kojoj se zadnja minuta i 50 sekundi igrala čak 22 minute! Kako? Počelo je sa jednim challengeom, nakon kojeg su suci naknadno utvrdili da je LeBron James u prethodnoj (!) situaciji prije nego je pogodio tricu nogom nagazio na aut-liniju, pa je taj koš poništen. Zatim je bio još jedan challenge, pa se pojavio problem sa satom koji broji trajanje napada, u četiri navrata igra je krenula a zatim bila zaustavljena jer sat nije radio. Na kraju su Lakersi, igrači i trener, na čelu sa LeBronom Jamesom bili ogorčeni zbog svega što se događalo, ali eto – i u NBA ima toga.

Stephen Curry je dva dana nakon 36. rođendana upisao 31 koš (12/24), šest skokova i pet asistencija a Dario Šaerić je ostao na klupi cijelu utakmicu. Za Lakerse James je zabio 40 (15/23) uz osam skokova i devet asistencija.