Bogdanović u pobjedi nad Sixersima ostao bez koša, Šamanić protiv Bostona krenuo u prvoj petorci

Mar 12, 2024; Salt Lake City, Utah, USA; Utah Jazz forward Luka Samanic (19) dunks the ball against the Boston Celtics during the first quarter at Delta Center. Mandatory Credit: Rob Gray-USA TODAY Sports Photo: Rob Gray/REUTERS

Rob Gray/REUTERS

New York (38-27) i Philadelphia (36-29) odigrali su drugu utakmicu u tri dana, u prvoj je Sixersima 79 koševa bilo dovoljno za pobjedu, u drugoj su zabili isto toliko pa i izgubili s 27 koševa razlike, završilo je 106-79. Ovoga puta Knicksi su šutirali s preko 50 posto učinkovitosti (49/70) a prednjačili su Josh Hart s četvrtim triple-doublem sezone, imao je 20 koševa (8/16), 19 skokova i deset asistencija,  Jalen Brunson s 20 koševa (7/12) i devet asistencija i Donte DiVincenzo s 16 koševa (4/11) uz važan dodatak da se nakon 18 utakmica vratio OG Anunoby s 14 koševa (6/11). Bojan Bogdanović za 22 minute u igri nije zabio ni koš, ostao je na šutu 0/2, uz dva skoka, jednu asistenciju i dvije izgubljene lopte. Za Sixerse koji su šutirali 8/33 za tricu Kelly Oubre Jr. je imao 19 koševa (7/15).

Lauri Markkanen je i dalje ozlijeđen a Luka Šamanić nastavlja utakmice Utah Jazza (28-37) započinjati u prvoj petorci. U 123-107 porazu od Boston (51-14) a Šamanić je igrao 14 minuta i u tom periodu imao sedam koševa (1/3 za dva, 1/1 za tri), sedam skokova i jednu asistenciju. Za Boston Jayson Tatum je stavio 38 koševa (13/25), kod Jazza najbolji Keyonte George s 26 koševa (9/17) i šest asistencija.

LA Clippersi (41-23) su protiv Minnesote (45-21) vodili s 57-35, krajem treće četvrtine bilo je 78-78 da bi Wolvesi do kraja otišli na velikih 118-100. Minnesota igra bez Karl-Anthony Townsa, za vrijeme utakmice ozlijedio se Rudy Gobert, dok je na drugoj strani zbog problema s leđima tijekom druge četvrtine izašao Kawhi Leonard. Wolvese je predvodio Anthony Edwards s 37 koševa (15/29), osam skokova i četiri asistencije, Clipperse Paul George s 22 koša (5/11) i po tri skoka i asistencije. Ivica Zubac je igrao 27 minuta i upisao deset koševa (3/5) i osam skokova.