Bogdanović s 28 koševa srušio Minnesotu i uzeo Kukoču status najboljeg hrvatskog NBA strijelca

Detroit Pistons forward Bojan Bogdanovic (44) during the first half of an NBA basketball game against the Orlando Magic Wednesday, Dec. 28, 2022, in Detroit. (AP Photo/Duane Burleson)

(AP Photo/Duane Burleson

Bojan Bogdanović je u novogodišnjoj noći s 28 koševa predvodio Detroit Pistonse do 116-104 pobjede nad Minnesotom i usput prešao Tonija Kukoča na listi Hrvata s najviše postignutih NBA koševa u regularnom dijelu sezone. Kukoč je u 846 utakmica NBA karijere postigao 9.810 a Bogdanović je do gostovanja u Minnesoti bio na 9.807 koševa iz 640 utakmica. Uz ovih 28, Bogdanović je sada na 9.835 NBA koševa i u statusu najboljeg hrvatskog NBA strijelca.

Bogdanović je do spomenutih 28 koševa došao uz šut 7/10 za dva i 3/4 za tri koša, šest skokova i pet asistencija. Nakon ne baš za Detroit obećavajuće prve četvrtine u kojoj su Wolvesi vodili s 28-10, do poluvremena su se Pistonsi koliko-toliko stabilizirali i smanjili na 64-50, a onda se pojavio Bojan Bogdanović: u 12 minuta treće četvrtine zabio je 17 koševa uz šut 4/4 za dva i 3/3 za tri koša, te 2/2 sa linije slobodnih bacanja. Bogdanovićeva dominacija u trećem periodu dovela je Detroit do izjednačenja kod 86-86 da bi uz 12 koševa Hamidou Dialloa Pistonsi dobili zadnju četvrtinu s 28-16 za konačnih 116-104.

Marvin Bagley je upisao 18 koševa (8/16) i 10 skokova, Alec Burks (4/13) i Saddiq Bey (4/8) po 13 koševa. Za Minnesotu Anthony Edwards 30 koševa (10/21), sedam skokova i pet asistencija, D’Angelo Russell 25 koševa (9/18) i pet asistencija.

Indiana je u tijesnoj završnici zahvaljujući sjajnom Tyreseu Haliburtonu došla do 131-130 pobjede nad LA Clippersima za koje je Ivica Zubac u 27 minuta upisao šest koševa (3/5) i sedam skokova. Zubac je zabio koš za vodstvo Clippersa 125-123 da bi ga 13 sekundi kasnije trener Tyronn Lue pozvao na klupu. Haliburton je zakon Zubčevog koša u zadnjoj minuti zabio šest koševa, Myles Turner dva dok je Kawhi Leonard promašio tricu za izjednačenje koju je potegnuo iz trka, možda i prebrzo, bilo je još šest sekundi do kraja. Prvi asistent (10.2) lige Tyrese Haliburton je nastavio sa sjajnim ovosezonskim igrama, upisao je 24 koša (8/13), 10 asistencija, sedam skokova i četiri ukradene lopte, centar Myles Turner sjajan s 34 koša (11/17). Paul George zabio je 45 (15/25) za Clipperse, Kawhi Leonard 24 (8/17).