Bayern lako protiv Hoffenheima, utakmica posvećena Beckenbaueru

epa11072224 Players and spectators hold a minute of silence for former German soccer legend Franz Beckenbauer prior the German Bundesliga soccer match between FC Bayern Munich and Hoffenheim in Munich, Germany, 12 January 2024. Beckenbauer passed away on 07 January 2024 at the age of 78.  EPA/ANNA SZILAGYI CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/ANNA SZILAGYI

Na otvaranju drugog dijela njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je u Munchenu pred 75.000 gledatelja pobijedio Hoffenheim sa 3-0 približivši se vodećem Bayer Leverkusenu na bod zaostatka.

Prva dva gola zabio je Jamal Musiala, prvog u 18. minuti, a drugog u 70. minuti. Dvostruki asistent je bio Leroy Sane. Konačnih 3-0 postavio je Harry Kane u 90. minuti.

Gosti su od 74. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Grischa Promel.

Za Hoffenheim je do 79. minute igrao hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić, dok je na klupi Bayerna sjedio 18-godišnji Lovro Zvonarek.

Utakmica je bila posvećena njemačkoj nogometni legendi Franzu Beckenbaueru, koji je preminuo prošle nedjelje u 78. godini. Među najdirljivijim trenucima bio je kada su igrači ušetali na teren uz pjesmu ‘Gute Freunde’, koju je Kaiser snimio 1966. godine. Beckenbauerov transparent je krasio središnji krug prije početka udarca, a obje momčadi nosile su crne trake oko ruke.

U čast svom dugogodišnjem igraču, treneru i predsjedniku, igrači Bayerna su se zagrijavali u majicama s Beckenbauerovim brojem 5. Bayern je igrao i u posebnim dresovima s natpisom ‘Danke Franz’ na prednjoj strani. Majice, kao i oprema za zagrijavanje i trening, bit će potpisane nakon utakmice i stavljene na dražbu na aukcijskoj platformi FC Bayern Online Store 17. siječnja. Sav prihod ide u Zakladu Franz Beckenbauer.

Bayern se ovom pobjedom približio vodećem Bayeru na bod zaostatka. “Apotekari” imaju 42, a Bavarci 41 bod. Treći je Stuttgart sa 34 boda. Hoffenheim je sedmi sa 24 boda.