Barcelona odigrala 2-2 protiv Celte Vigo

Nogometaši Barcelone osvojili su samo bod u subotnjoj utakmici 14. kola španjolskog prvenstva, nakon što su na svom Camp Nou odigrali 2-2 (1-1) protiv Celte Vigo.

Gosti su u 20. minuti poveli pogotkom Iaga Aspasa nakon dobro izvedenog kontranapada. Barcelona je samo dvije minuti poslije došla do izjednačenja preko Lionela Messija.

U drugom poluvremenu, nakon što je u 62. minuti Luis Suarez na Messijevu asistenciju pogodio za vodstvo 2-1, činilo se da će Barcelona doći do nova tri boda. Međutim, već u 70. minuti Maxi Gomez je izjednačio.

Do kraja dvoboja Barcelonini igrači stvorili su nebrojene prilike, ali nijednom nisu uspjeli zatresti suparničku mrežu. Svoje su prilike imali i gosti, a najbolju je u 87. minuti propustio Sisto, koji je sam izbio pred Ter Stegena, ali je njemački vratar njegov udarac obranio i spriječio senzaciju na Camp Nou.

Ivan Rakitić bio je u početnoj postavi Barcelone te imao nekoliko zapaženih ubačaja, ali zbog nedovoljne preciznosti suigrača nije se našao u ulozi asistenta. U 79. minuti Rakitića je zamijenio Paco Alcacer.

Barcelona je i dalje ostala na vrhu ljestvice sa 36 bodova, pet više od drugoplasirane Valencije koja ima utakmicu manje. Madridski klubovi Ateltico i Real su u 13 nastupa sakupili po 27 bodova. Osvojenim bodom Celta Vigo se privremeno probila na osmo mjesto. U zoni ispadanja su Malaga, Las Palmas i Alaves.