ATP TOKIO Marin Čilić u četvrtfinalu

epa06091178 Marin Cilic of Croatia plays Roger Federer of Switzerland in the men's final of the Wimbledon Championships at the All England Lawn Tennis Club, in London, Britain, 16 July 2017.  EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA EDITORIAL USE ONLY/NO COMMERCIAL SALES

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u srijedu u četvrtfinale teniskog ATP turnira u Tokiju nakon što je u drugom kolu bez većih problema sa 6-3, 6-4  svladao Japanca Yasutaku Uchiyamu.

U prvom setu nakon izjednačenog početka hrvatski tenisač uzima servis suparniku za 5-3 i tako odlučuje prvi set, koji je trajao 32 minute, u svoju korist. Drugi set Čilić započinje tako da japanskom tenisaču odmah uzima servis i dolazi u prednost koju drži do kraja. Japanac je imao jednu priliku za break kod 4-3 za Čilića, ali je napravio dvije pogreške i Čilić dolazi na 5-3.

Čilić je za pobjedu u meču, koji je trajao sat vremena i 14 minute, servirao 14 aseva, imao je 88 posto poena na prvom servisu i Japancu je dva puta uzeo servis, po jednom u svakom setu.

Ovo je bio prvi međusobni ogled petog tenisač svijeta Čilića i Uchiyame, 214. na ATP ljestvici.

U četvrtfinalu će hrvatski tenisač igrati protiv Amerikanca Ryana Harrisona, 52. na ATP ljestvici, s kojim je do sada igrao pet puta i četiri puta slavio, zadnji put ove godine u Rimu.