Andrej Gaćina pomeo konkurenciju i osvojio turnir u Dohi

18.06.2021., Zagreb - Dom sportova, dvorana II. Zagreb Open, stolnotenisko medjunarodno natjecanje. Zavrsna dodjela priznjanja i pehara. Titulu za 2021. godinu osvojili su Andrej Gacina i Petra Petek. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Sanjin Strukic/PIXSELL

Andrej Gaćina u 35. je godini osvojio jaki stolnoteniski Contender turnir u Dohi. Na putu do trofeja svladao je Kazahstanca Gerasimenka 3:2, aktualnog svjetskog doprvaka, Šveđanina Moregarda istim rezultatom 3:2, zatim Wong Chun Tinga iz Hong Konga 3:1.

“Pao” je i bivši svjetski juniorski prvak, Kinez Xue Fei 3:1, da bi u finalu Zadranin pobijedio svjetskog doprvaka u igri parova i 47. igrača po rankingu, Korejca Lim Jonghoona 4:2 (-8,-8,10,7,9,9).

“Nevjerojatan je osjećaj osvojiti ovaj trofej. Nisam ovo zamišljao ni u najluđim snovima i nisam očekivao da ću doći ovdje i osvojiti turnir. Moja psihička priprema je očito bila dobra, a prije svakog meča s trenerom sam birao pravu taktiku. U ključnim trenucima bio sam miran i spreman promijeniti stvari. Naporan rad se isplatio”,  poručio je Gaćina iz Dohe, piše Jutarnji list.

OZNAKE: doha, andrej gaćina