Nogometaši Manchester Cityja u utakmici sedmog kola Premiershipa izgubili su drugi susret zaredom. Nakon što su prošlog tjedna kapitulirali protiv West Hama Slavena Bilića, nogometaši Manuela Pellegrinija u subotu su u gostima izgubili i od Tottenhama sa 4:1.

Do vodstva je došao City u 25. minuti – precizan je bio Kevin de Bruyne nakon asistencije Yaya Tourea. Ali, Tottenham tada potpuno preokreće utakmicu. Do kraja poluvremena su preko Diera izjednačili, a u drugom poluvremenu potpuno su uništili ‘Građane’. Na 2:1 povisio je Alderweireld u 50. minuti, 11 minuta kasnije Harry Kane postiže svoj prvi pogodak sezone za 3:1, dok je konačan rezultat postavio Lamela u 79. minuti.

Iako je City imao veći posjed lopte (53%) te uputio 22 udarca prema golu Llorisa, samo osam je otišlo u okvir gola. Jednaki broj udaraca u okvir gola imao je i Tottenham (ukupno 15 udaraca prema golu).

Unatoč još jednom porazu, City je barem na neko vrijeme zadržao prvo mjesto na tablici. Naime, za vrat im ‘pušu’ Manchester United sa utakmicom manje i dva boda manje te Leicester sa tri boda manje. I West Ham bi ih danas mogao prestići, igraju protiv Norwicha te također imaju tri boda manje od Cityja. Tottenham se sa današnjom pobjedom probio do petog mjesta sa 12 osvojenih bodova iz sedam utakmica.