NA RUJEVICI HRVATSKI PRVAK PROTIV AUSTRIJE Rijeka izjednačila pa u istoj minuti primila novi gol (1:4)

RIJEKA – AUSTRIJA, 4. kolo Europa lige. Rezultat je 1:4.

Hrvatski prvak u prošlom je kolu slavio u Beču s 3:1 te je tako stigao do prve pobjede u skupini D, čime se uključio u borbu za drugu poziciju i plasman u šesnaestinu finala natjecanja.

RIJEKA – AUSTRIA 1:4

UŽIVO:

82′ GOOOL! Austrija se ruga s Rijekom. Sad je nakon malonogometne akcije zabio Monchein.

76′ Umalo 4:1 i umalo opet Prokop. Bizarno, Rijeka je primila tri komada, a daleko njen najbolji igrač je vratar Prskalo.

74′ GOOOL! Austrija vodi 3:1! Holzhauser je fantastično izveo prekid, Gorgon je nehotice glavom prebacio za Serbsta, a ovaj rutinski iz blizine glavom zakucava za 1:3.

73′ CRVENI KARTON ZA MIŠIĆA! Prokop i Mišić bili su u duelu, igrač Rijeke je čini se udariio igrača Austrije koji se srušio i sudac je veznjaku Rijeku pokazao direktni crveni karton.

70′ UTAKMICA SE RASPLAMSALA! Kakva šansa Pavičića. Bivši igrač Dinama je na pas Gorgona sjajno tukao, ali vratar Austrije fantastičnom reakcijom to brani.

69′ Žuta je ubacio, Vešović probao odmah iz voleja, ali pogodio je samo u blok narančastih.

64′ Imala je Rijeka sad užasno puno sreće. Pires je izašao sam pred Prskala, mogao je birati gdje će šutirati, ali sjajno je to obranio golman domaćih i vraća nadu Rijeci da nešto ovdje može napraviti do kraja.

61′ NEVJEROJATNO! Odmah u sljedećem napadu Austrija zabija novi gol. Strijelac je opet sjajni Prokop nakon velike pogreške Žute.

60′ GOOOL! Rijeka je izjednačila golom Pavičića. Sve je napravio sjajni Kvržić, koji je donio živost u beskrvnu igru Rijeke, a na dodavanje Gorgona Pavičić pogađa suprotni kut.

57′ Rijeka se probudila ulaskom Kvržića, koji je odlično prošao i ubacio za Gorgona, ali i zadnji trenutak ispred riječkog Austrijanca loptu kupi Westermann.

56′ Izašao je Acosty, ušao je Kvržić.

55′ Domaća momčad ne može zadržati loptu u svom posjedu niti par sekundi, dok gosti iz napada u napad naviru prema vratima Prskala.

50′ Igra Rijeke se raspala. Obrana curi na sve strane, a Prokop mrcvari slabi zadnji red Rijeke.

48′ Odmah je Austrija imala odličnu priliku. Opasno Prokop je imao odličnu šansu, ali srećom po Rijeku nije do kraja bio koncentriran. Prskalo brani.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45′ Kraj prvih 45 minuta.

42′ GOOOOL! Gosti vode 1:0 i to sasvim zasluženo! Obrana Rijeke večeras igra očajno, toliko propusta, toliko rupa i pogrešaka. Pires je napravio pola posla, otresao se Bradarića i dodao je za Prokopa, a ovaj je uletio među trojicu igrača Rijeke koji su ga samo gledali, lomi zbunjenog Punčeca i mirno zabija pokraj nemoćnog Prskala. Nevjerojatna pogreška zadnjeg reda domaće momčadi.

35′ Opet Austrija iz prekida i opet jako opasan udarac Holzhausera koji Prskalo jedva brani.

32′ Kakva prilika za Bečane. Nakon velike pogreške Vešovića lopta je došla do Piresa koji je ostao sam na desetak metara ispred Prskala. Srećom po Riječane, igrač Austrije namještao se na desnu nogu i za to vrijeme obrana Rijeke stigla je blokirati šut.

30′ Obje momčadi nešto pokušavaju, trud je vidljiv, ali i jedni i limitirani su kvalitetom i gledamo poprilično loš nogomet s puno pogrešaka na obje strane.

27′ Heber je pao u kaznenom prostoru Austrije, publika je tražila penal, ali riječki Brazilac dobio je samo žuti zbog pokušaja prevare suca.

25′ Fino su sad Riječani na desnoj strani duplim pasovima otovrili stranu, Acosty je lijepo vidio Gorgona i lukavo ga je pokušao opsliti, ali obrana Austrije baca to u u korner.

20′ Mišić je osvojio veliki dio travnjaka, dao desno za natrčalog Acostyja, koji ubacuje, ali neprecizno. Moglo je ovo biti puno bolje izvedeno.

18′ NAJBOLJA PRILIKA NA UTAKMICI! Obrana Austrije užasno je loše reagirala, netko od Bečana doslovce je dodao loptu u noge Gorgonu koji s 16 metara odlično tuče, ali mu golman Pentz vrhunski brani.

16′ Tajouri je sjajno prošao desnom stranom, probio je Žutu i ubacio za Prokopa, ali u zadnji trenutak netko iz obrane Rijeke čisti. Treba priznati da je u ovim trenucima Austrija bolja ekipa.

14′ Holzhauser je s gotovo istog mjesta izveo novi prekid i bilo je to jako dobro, ali srećom po Rijeku, nitko od Bečana nije stigao na ubačaj.

12′ Moglo je sad biti opasno za Rijeku. Austrija je izvela slobodnjak, lopta je padala u pet metara, a vratar Prskalo jako je loše izletio na tu svijeću i lopta mu je ispala. Netko od igrača Austrije je probao glavom uputiti u gol, ali vratar Rijeke uz nešto nesigurnosti ipak je to očisto.

5′ Kakva prilika za Rijeku. Hitri Acosty ispremiješao je dobar dio obrane Bečana i dodao za Gorgona, a bivši igrač Austrije odlično je tukao i za malo promašio. Fijuknulo je to pored vratnice.

1′ Počela je utakmica na Rujevici.

Mario Gavranović, koji je zabio dva gola u Beču, nije trenirao prethodnih dana zbog akutne upale aduktora i vrlo vjerojatno propušta večerašnji ogled, što je veliki hendikep za Rijeku.

Momčad Matjaža Keka nije u dobroj formi, jer je u posljednje četiri utakmice tri puta izgubila, a jedinu zlatnu pobjedu ostvarila baš u Beču. Na ruku joj ide katastrofalna forma Austrijanaca, koji su u posljednjih osam utakmica upisali tek jednu pobjedu, uz četiri poraza i tri remija. Također, ekipa koju vodi bivši igrač Bayerna Thorsten Fink u zadnjih pet susreta ostvarila je četiri poraza (zaredom), uz jedan remi.

Dvoboj na Rujevici mogao bi biti odlučujući za prolaz dalje, jer bi Rijeka u slučaju pobjede te poraza AEK-a u Ateni protiv Milana stigla do druge pozicije, pa bi 23. studenog u Grčkoj mogla igrati na bod, odnosno pobjedom ovjeriti europsko proljeće.

Rijeka je uz dva gola Gavranovića te Kvržića srušila Austriju u gostima, ali za Keka je ovo večeras nova utakmica i ne želi razmišljati o toj pobjedi…

“Ne bi bilo dobro da ovoj utakmici razmišljamo u kontekstu utakmice u Beču. Ekipa Austrije na gostovanju je puno opasnija i unatoč svim problemima znaju odigrati taktički zrelo i odgovorno, te opasno, i znaju zaprijetiti ako nemaš kvalitetnu organizaciju i reakciju kada dobiješ ili izgubiš loptu. Želimo pobjedu na Rujevici, vjerujemo da će veliki adut biti naši navijači”, jasan je trener Rijeke.

Nakon 14 kola Prve HNL Rijeka drži tek treće mjesto i ima isti broj bodova kao Hajduk, te dva manje od Osijeka, a čak devet manje od vodećeg Dinama. Ipak, ovo je Europa i momčad želi reagirati na pravi način.

“Svi znamo kakva nas utakmica očekuje, posebice nakon lošijih rezultata. Uvjeravam vas da ćete gledati prepoznatljivu Rijeku koja je igrala odličan nogomet. Nema razloga da ne odigramo mušku utakmicu. Pričali smo u svlačionici, svjesni smo da smo loše igrali posljednjih nekoliko tjedana. Moramo poraditi na tome. Na treningu odlično radimo, ali na utakmici to nismo pokazali. Vjerujem da ćemo to uraditi večeras”, poručuje Josip Mišić.