Tijek utakmice

120+2′ – KRAJ! Portugal je prvak Europe!

109′ – GOOOL!!! Portugal vodi!!!Eder je s oko 25 metara pogodio donji desni kut gola!

105′ – Kraj prvog produžetka

103′ – Eder pucao glavom, no Lloris je reagirao i obranio

95′ – Pepe puca pored gola, linijski sudac je već bio podigao zastavicu da je u zaleđu portugalski stoper

90+3′ – Idemo u produžetke

90+2′ – Vratnica Gignaca!

83′ – Sissoka s otprilike 30-ak metara no Patricio brani i to!

78′ –  Renato Sanches izlazi, ulazi Eder

78′ – Giroud izlazi, Gignac ulazi

73′ – Još jedna velika obrana Ruija Patricija! Giroud je ovoga puta pucao, a portugalski vratar sjajno reagirao

67′ – Čini se da je Coman unio živost u igru Deschampsove momčadi nakon ulaska u igru

64′ – Brojni ubačaji u 16-erac Portugala, ali Pepe i društvo sve otklanjaju i izbijaju

61′ – Joao Mario dobiva žuti karton zbog prekršaja na Giroudu

58′ – Griezmann je pucao iskosa s lijeva, ali ravno u Patricija

57′ – Dimitri Payet izlazi iz igre, ulazi Kingsley Coman

55′ – Dalekometni pokušaj Pogbe, no lopta odlazi dosta iznad gola

49′ – Francuzi su u prvom dijelu najviše prijetili preko Sissoka i Griezmanna. Portugal je išao u kontre, no bez učinka.

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme

45′ – Kraj prvog poluvremena! Nema pogodaka u dvoboju Francuske i Portugala

39′ – Nakon dugo vremena prijeti Portugal – Fonte nakon ubačaja iz kuta je pucao iznad gola.

38′ – Portugal je izveo dobar kontranapad, ali su se spetljali u završnici i Guerreiro je uputio neprecizan udarac pored gola

35′ – Cedricu opomena zbog prekršaja na Payetu

33′ – Odličan okret raspoloženog Sissoka, ali snažan udarac brani Patricio

26′ –  Cedric je ubacio, a Joao Mario uputio slabašan udarac glavom
24′ – Quaresma ulazi umjesto Ronalda kojeg na nosilima i u suzama iznose s travnjaka! Cijeli stadion plješće Cristianu Ronaldu!
23′ – Kraj za Cristiana Ronalda! Sjeo se na travnjak i pokazuje da je za njega završen nastup
22′ – Sissoko se probija kroz sredinu, pucao s 20-ak metara, ali preko gola
 20′ – Vraća se Ronaldo na teren. Pitanje je može li izdržati.
16′ – Katastrofa za Portugal! Čini se kako Cristaino Ronaldo ne može nastaviti utakmicu nakon udarca Payeta.
13′ – Izgleda da Cristiano Ronaldo ima problema s ozljedom…
11′ –  Griezmann je pucao glavom jako dobro, no Rui Patricio odlično brani.
8′ – Griezmann iz teške situacije puca, no lopta i njemu odlazi preko noge.
3′ – Prilika za Portugal. Nani se ubacio u 16-erac i pucao, ali dosta preko okvira vrata.
1′ – Počelo je finale Europskog prvenstva između Francuske i Portugala!
Francuska: Lloris, Sagna, Koscielny, Umtiti, Evra, Matuidi, Pogba, Sissoko, Griezmann, Payet, Giroud
Portugal: Rui Patricio, Cedric, Pepe, Fonte, Guerreiro, Ronaldo, Joao Mario, William Carvalho, Sanches, Nani, Adrien Silva