Rijeka kao gost (?!) na Rujevici bolja od Rudeša

Nogometaši Rudeša, koji su u 4. kolu Prve HNL bili domaćini na Rujevici, u nedjelju su izgubili od Rijeke sa 1-2 (1-2).

Iako je Rijeka od početka susreta bila bolja, do vodstva su prvi stigli igrači Rudeša. U 23. minuti Mrkonjić je izveo korner, a Borna Petrović glavom pogađa za vodstvo Rudeša.
Rijeka je poravnala već u 30. minuti, također nakon kornera. Ubačaj Puljića u mrežu je pospremio Dario Župarić. Bolja igra Rijeke rezultirala je novim pogotkom u 37. minuti, a strijelac je bio Antonio Mirko Čolak.
 Pobjeda Rijeke mogla je biti i uvjerljivija, ali Heber u 6. minuti, Acosty u 16. te Puljić u 45. minuti nisu bili precizni.
 Rijeka je preuzela prvo mjesto na ljestvici, ima 10 bodova. Slijede Lokomotiva i Dinamo, koji također imaju po 10 bodova, a na četvrtom mjestu je Osijek sa 9. Rudeš je predzadnji sa jednim bodom.
Susret je odigran na stadionu na Rujevici pred 2.000 gledatelja, a sudio je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca.
STRIJELCI: 1-0 Borna Petrović (23), 1-1 Dario Župarić (30), 1-2 Antonio Mirko Čolak (37).