Radonić četvrti u finalu lakih samaca

EPA/DIEGO AZUBEL

Hrvatski veslač Luka Radonić zauzeo je četvrto mjesto u finalu lakih samaca na regati Svjetskog kupa u Luzernu.

Radonić je ciljem prošao u vremenu 7:03.17 minuta, 7.29 sekundi iza pobjednika Švicarca Michaela Schmida. Drugo mjesto zauzeo je Australac Hamish Parry sa 6:58.97, a treće Nijemac Lars Wichert sa 6:59.24. U finalu su još sudjelovali Kinez Junjie Fan koji je sa 7:04.85 bio peti te još jedan Australac Sean Murphy koji je sa 7:15.76 završio kao posljednji.

Ranije u subotu u polufinalu je nastupio hrvatski dvojac bez kormilara, no ne u najjačem sastavu jer je Martin Sinković osjetio jake bolove u leđima te je zbog toga morao odustati od utrke. Njegov brat Valent Sinković je utrku odvozio s Karlom Udovičićem, a oni su zauzeli peto mjesto s vremenom 6:45.930 minuta, te su ostali bez A finala u koje su išle po tri najbolja posade iz polufinalnih skupina.  U nedjelju oko 9 sati Sinković i Udovičić će veslati u B finalu za poredak od 7. do 12. mjesta.