F1 – Vettel izborio pole positionu za VN Bahreina

epa06291283 German Formula One driver Sebastian Vettel of Scuderia Ferrari, arrives at the Hermanos Rodriguez car racing circuit, in Mexico City, Mexico, 26 October 2017. Mexico's Formula One Grand Prix takes place on 29 October 2017.  EPA/Ulises Ruiz Basurto

Nijemac Sebastian Vettel u Ferrariju izborio je najbolju startnu poziciju uoči nedjeljne VN Bahraina, druge utrke svjetskog prvenstva formule 1.

Vettel je pobijedio na prvoj utrci sezone u Melbourneu, a sada će 51. put u karijeri startati s najbolje pozicije.

Drugi je bio njegov momčadski kolega Kimi Raikkonen, treći je bio pilot Mercedesa Finac Valtteri Bottas, a njegov momčadski kolega Britanac Lewis Hamilton osvojio je četvrto mjesto, ali će zbog kazne startati s devete pozicije. Aktualni svjetski prvak je kažnjen zbog promjene mjenjača. Australac Daniel Ricciardo (Red Bull) stigao je do pete pozicije, a odlični Francuz Pierre Gasly (Toro Rosso) bio je šesti.

U prvih deset završili su i danac Kevin Magnussen (Haas), Nijemac Nico Hulkenberg (Renault), Francuz Esteban Ocon (Force India) te Španjolac Carlos Sainz Jr (Renault).