Bayern sretno do pobjede u Sevilli

epa06643890 Bayern Munich's Thiago Alcantara (R) and Sevilla's Pablo Sarabia (L) in action during the UEFA Champions League quarter final first leg soccer match between Sevilla FC and Bayern Munich held at Ramon Sanchez Pizjuan stadium in Seville, Spain, 03 April 2018.  EPA/JULIO MUNOZ

U prvom dvoboju četvrtfinala Lige prvaka Bayern je u gostima slavio kod Seville s 2-1 (1-1) i stekao veliku prednost pred uzvrat 11. travnja u Muenchenu.

Za Sevillu je zabio Pablo Sarabia (32), dok su golove za Bavarce dali Jesus Navas (37-autogol) i Thiago Alcanatara (70).

Bayern je napravio veliki korak ka polufinalu i prekinuo neugodnu seriju jer je njemački prvak izgubio zadnja četiri gostovanja u Španjolskoj. Sevilla je u svom prvom četvrtfinalu najelitnijeg europskog natjecanja još od 1958. godine nadigrala Bayern u prvom dijelu, a potom nesretno primili dva gola, pa će Andalužani teško ponoviti osminu finala kada su uzbacili slavni Manchester United.

Sevilla se nije uplašila slavnog Bayerna i bila je bolja na otvaranju susreta, a u 20. minuti Sarabia je imao veliku priliku koju je upropastio šutem tik uz vratnicu. Ipak, napadač Seville se iskupio golom u 32. minuti kada je Escudero ubacio, a Sarabia primio loptu prije braniča Bayerna Bernata i lako pogodio mrežu. Bayern je brzinski i vrlo sretno izjednačio – ubačaj Riberya u 37. minuti s lijeve strane skrenuo je branič Seville Navas i lopta je prevarila vratara Soriju.

U 55. minuti je pokušao udarcem iz daljine James, koji je ušao u igru umjesto ozlijeđenog Vidala, pa je vratar Seville obranio zicer Martinezu, no Bayern je ipak poveo u 68. minuti. Ribery je ubacio s lijeve strane, a na drugoj stativi zaboravljeni Thiago Alcantara glavom pogađa iz blizine, opet uz mali dodir braniča Seville Escudera, za preokret na Sanchez Pizjuanu. U 81. minuti veliku šansu je imao Ramirez, a njegov šut u sami kut brani vratar Ullreich.

SEVILLA – BAYERN MUENCHEN 1-2

Pred 41.000 gledatelja na stadionu Sanchez Pizjuan sudio je Davide Orsato (Italija).

Strijelci: 1-0 Sarabia (32), 1-1 Navas (37ag), 1-2 Thiago Alcantara (68)

SEVILLA: Soria – Navas, Kjaer, Lenglet, Escudero- Pizarro, N’Zonzi, Vazquez – Correa (Ramirez, 78), Sarabia, Ben Yedder (Muriel, 80).

BAYERN: Ulreich – Kimmich, Hummels, Boateng, Bernat (Rafinha, 46)- Alcantara, Martinez, Vidal (James, 36) – Ribéry (Robben, 79), Mueller, Lewandowski.

OZNAKE: Liga prvaka