ABA LIGA Porazi Cibone i Zadra

Dino Stanin/PIXSELL

U susretu 5. kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona je u ponedjeljak u gostima kod Metalca iz Valjeva izgubila 61-77 (18-26, 13-10, 14-21, 16-20).

Kod Cibone 18-godišnji centar Ante Žižić upisao je 12 koševa i 10 skokova, a Dominik Mavra 10 poena. U redovima Metalca najbolji je bio Đorđe Majstorović sa 16 poena.

Zadar je u ponedjeljak u dvorani Krešimira Čosića pred 2.000 gledatelja izgubio od Mega Leksa iz Sremske Mitrovice sa 76-81 (15-22, 17-13, 26-22, 18-24).

Gosti su u utakmicu krenuli odlično, poveli 17-7, ali do poluvremena Zadar je uhvatio priključak, sttigao na minus tri (32-35). Nakon toga utakmica je bila u egalu. Pet minuta prije susreta Zadar je vodio 63-62, ali gosti su pogodili tri trice zaredom i preokrenuli u svoju korist na 71-63. Na kraju je Mega Leks slavio sa 81-76.

Kod Zadra najbolji je bio američki playmaker Glenn Cosey sa 23 koša i 4 asistencije, dok je Domagoj Bošnjak upisao 14 poena i 6 skokova. Ekipu Mega Leksa predvodio je Francuz Timothé Luwawu-Cabarrot sa 18 koševa.

Zadar je nanizao četiri uzastopna poraza i nalazi se na 12. mjestu sa omjerom 1-4, dok je Cibona 11. sa istim skorom.