Zubac odličan u razbijanju Indiane, Bogdanović zabio 25 koševa u 24. uzastopnom porazu Detroita

Dec 18, 2023; Atlanta, Georgia, USA; Detroit Pistons forward Bojan Bogdanovic (44) shoots over Atlanta Hawks guard Garrison Mathews (25) in the second half at State Farm Arena. Mandatory Credit: Brett Davis-USA TODAY Sports Photo: Brett Davis/REUTERS

Brett Davis/REUTERS

Indiana je očito lagano potonula poslije poraza u finalu Sezonskog turnira od Lakersa, u ligi su omjer 12-8, s kojim su otišli na završnicu u Las Vegas sada su pokvarili s četiri poraza  u pet utakmica, dobili su jedino nemoćnog Detroita, a u ponedjeljak navečer LA Clippersi su je dobili s 151-127. Sredinom druge četvrtine bilo je 57-57 a onda su Clippersi odjurili na +25 u trećoj i ogromnih +33 krajem zadnje četvrtine. Pacersi i inače nemaju baš jaku obranu, točnije  imaju drugu najlošiju obranu lige ali protiv Cluppersa su bili posebno šuplji. James Harden zabio je 35 koševa (12/16) uz devet asistencija, Paul George zabio je 27 (9/21), Kawhi Leonard 26 (12/18) a sjajan učinak je imao i Ivica Zubac: 18 koševa (7/10), 16 skokova i po tri asistencije i blokade. Za Indianu Bennedict Mathurin je stavio 34 koša (12/20).

Bojan Bogdanović napadački radi sve što može ali Detroitu koji je sada na 24 poraza u nizu očito nitko ne može pomoći. Bogdanović je zabio 25 koševa (4/8 za dva, 5/9 za tri) ali ta partija nije pomogla protiv Atlante koja je pobijedila s 130-124. Pistonsi su imali raspoloženog Cadea Cunninghama, prvi izbor Drafta 2021. zabio je 43 koša (16/24) uz sedam asistencija ali ni to nije pomoglo Detroitu koji je sada na dva poraza do izjednačavanja najgoreg niza u povijesti NBA lige. Trae Young je predvodio Hawkse s 31 košem (8/17) i 15 asistencija, Dejounte Murray je imao 20 koševa (8/13), bivši Piston Saddiq Bey je zabio 21 (8/15), Clint Capela 17 koševa (7/11) i 15 skokova.